Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1. havi fogamzásgátló tabletta...

1. havi fogamzásgátló tabletta szedése kezdete óta tartó menstruációs vérzés normális?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem el szedni életemben először fogamzásgátló tablettát, a menstruáció 1.napjan. Azóta eltelt 1 hét, minden nap azonos időben szedem a gyógyszert,de a menstruációm nem akar el múlni.(kis mennyiség csökkenés van de még mindig rendesen megvan). Ez normális így első alkalommal? Esetleg Tapasztalatok alapján mennyi idő múlva múlik el?

2019. jan. 5. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális.
2019. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Én az első 3 levél alatt véreztem, ugyan csak pecsételő vérzés volt, nem rendes menzesz mennyiségű vér.
2019. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a pecsételo normális így az elején, viszont nekem rendes, és viszonylag sok mennyiség. (mondjuk a gyógyszer előtt is mindig nagyon erős vérzésem volt)
2019. jan. 6. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ezt nem lehet megmondani, hogy mikor fog elmúlni. Nagyon kellemetlen mellékhatás, én is ugyanebben a cipőben járok. Nekem már több gyógyszerváltásom is volt a vérzések miatt. Azt szokták mondani, hogy az első 3 hónapban normális a köztes vérzés, vérezgetés, mert a szervezeted még nem szokott hozzá a tablettához. Rutascorbint vény nélkül lehet kapni, 3x2 szemet is szokás ebben az esetben szedni. Más lehetőség nincs a vérzés csillapítására, türelmesnek kell lenni.

Lehet, hogy beválik és a 3-4-5. hónaptól beáll és percre pontosan fog megjönni a megvonásos vérzésed, de az is lehet, hogy végigjárod azt az utat amit én:

ultrahangok, hormonsor, gyógyszerváltások. Én épp a vérzési rendellenességek miatt kaptam fogamzásgátlót, de a hatékonyságában én is csak reménykedni tudok, mert egyelőre nem oldódott meg a problémám.

Én azt javaslom neked, hogy szedd tovább, mert az elején a nők fele küzd a vérzéses mellékhatásokkal, utána már be szokott állni nekik!

2019. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most folytatom melgaltom 2.honapra jó lesz e ha nem lehet fel keresem a dokim. Meg a kérdésem az lenne hogy normális hogy fáj a hasamalja is szinte egész nap és hányingerem van kicsit? (Éves előtt vagy után szoktam be venni a gyogyszert)
2019. jan. 8. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!