Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózis örökölhető?

Trombózis örökölhető?

Figyelt kérdés

Jangee fogamzásgátót szedek. 3 hónapnyi adagból 2 levél elfogyott. Most derült ki, hogy nagymamámnak annak idején volt trombózisa. Anyámnak csak viszere volt, ő annak idején szedte a gyógyszert és dohányzltt is mellette. Elmentem vérvételre, 2 hónapot kell várnom az eredményre. Azt mondták, érdemesebb lenne visszamenni úgy, hogyha abbahagyom a szedését és 2 hónapot várok mire kiürül a szervezetemből. Akkor bővebben kitudják vizsgálni mivel most csak 2 dolgot tudnak megnézni a vérből. Viszont én nem szeretném abbahagyni mert megyszűntek a pattanások a hátamon, gyengébben szőrösödöm, minden más lett. De mostanában csak a jobb vádlimban elkezdtem érezni egy fájdalmat. Mintha zsibbadna, égne, nehezedne. Kád meleg vízbe elmúltak a panaszok. Valaki azt mondta nem örökölhető mert a trombózist vérrög okozza. Van aki azt mondja hajlam megvan rá. Mondták hogyha positiv lesz a végeredmény se ijedjek meg. Az a baj hogy emiatt nyugtalan vagyok és ez kihaz az életemre is.

Mi lenne a jobb megoldás?



#egészség #nők egészsége #Fogamzásgátló fájdalom
2019. jan. 7. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Trombózisra való hajlam örökölhető. Nekem a nőgyógyászom mondta.
2019. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne játssz az egészségeddel, veszélyben lehetsz. Ki kell vizsgálni, nem véletlen szokta a nőgyógyász kérdezni, hogy előfordult-e ilyen a családban. Nekem kérdezte , több embertől is hallottam már.
2019. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Részben , de ha sok zsírosat műételt kevés nyers rostot vizet viszel be nulla mozgás semmi verejtékezés akkor bárkinek lehet .
2019. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen és főleg nagyszülőtől. Synlabnál megcsinálják pár nap alatt a vérvizsgálatot. Ne szedd addig a gyógyszert, mert az életedbe kerülhet. Főleg, hogy a lábadban is érzed a fájdalmat. Fiatal ismerősöm embóliát kapott fogamzásgátlótól. A vér besűrűsödik tőle.
2019. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a trombózis nyilván nem, de a genetikai hajlam, amely emeli a trombózis kockázatát, az örökölhető.

Azért kérdés az is, hogy a nagymamádnak mikor és milyen körülmények között volt trombózisa. Nem mindegy, hogy 30 évesen mondjuk terhesség alatt vagy csak úgy, spontán, vagy 80 évesen combnyaktörés után...


Egyébként meg ezer meg egy tényezőn múlik, szóval lehetséges, hogy valakinek van hajlama, de semmi más rizikófaktora nincs, és így nem lesz trombózisa, de olyan is van, akinek nincs genetikai hajlama, de egyéb tényezők miatt (elhízás, mozgásszegény életmód, fogamzásgátló tabletta, dohányzás és ezek kombinációja) miatt kialakul.


Ha ennyire aggódsz, akkor nem kellene addig szedni, míg ki nem derül, hogy van-e hajlamod vagy nincs.

2019. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!