Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely kivételi...

Menstruációs kehely kivételi gondok?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat menstruálok, emiatt kipróbáltam az intimtölcsért. Sok éva tampont használok, de amkkor felteszem a kelyhet, megpróbálok picit húzni rajta és benyomni az oldalát hogy a vákum megszünjön, egyszerűen nem tudom kihúzni. Többször próbálkoztam vele itthon, de mindig az lett a vége hogy két kezemmel kellett felnyúljak és fél óra huzigálás után, nagyon fájdalmasan kijött.:( Valaki tud valami módszert erre? Drága volt, nem szeretném hogy a kukában landoljon, de egyszerűen félek már feltenni mert nem biztos hogy ki tudom szedni..

18/L



2019. jan. 9. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Síkosítózd be a a kezed, egy mutatóujjal nyúlj fel a kehely mellett amennyire tudsz, majd a hüvelykujjaddal is.

Két ujjal csippentsd össze a kelyhet (de úgy rendesen gyűrd össze) és egy mozdulattal húzd ki. Ha elengeded visszamászik.

+bónusz: guggolva könnyebb a művelet

2019. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy magasan van a méhszájad és túl rövid kelyhet választottál?
2019. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kivételnél az is segített, hogy "nyomtam". Szerintem, ha a fentiekkel együtt ezt is megpróbálod, sikerülni fog!:)
2019. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=nlyIEPeu3B8


2:40 környékén kezdődik a lényeg.

Röviden: egy ujjal benyúlsz a kehely mellé, a többi ujjaddal pedig "köré" hajtod, és egy "C" formában húzod ki.


Én egyébként nem bajlódok ezzel, megfogom és kihúzom, miközben "döntögetem", illetve ha már kicsit kijjebb van, picit benyomom az oldalát, hogy behorpadjon és megszűnjön a vákuum.

Első pár próbálkozásnál én is be voltam tojva, hogy nem tudom majd kiszedni, meg nagyon fáj, bónusz hogy nekem hosszú körmeim vannak, amikkel külön élmény ilyesmit csinálni, de a második menzeszemre, amit ezzel nyomtam le, már profin ment. Rá kell érezni a mozdulatra, és utána már egyszerű. Nem mondom, hogy nem fáj, de csak egy pillanatra, és bajom nem lesz tőle.

Elsőre nekem is fél órás operáció volt berakni-kivenni, mostanra gyorsabban megy, mint tamponnal. :D

2019. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kelyhed van?

Nekem reggel nehéz levenni, mert felmászik a méhszájam, vele együtt a kehely is. De a hüvelyizmokkal lejjebb tudom tornázni annyira, hogy elérjem, de azért nem annyira bulis. Majd éjjelre szeretnék egy másik, hosszabb (farkú) kelyhet.

Akkor ideális, ha könnyen eléred a kehely farkincáját/gyűrűjét/létráját. Abba két ujjal belekapaszkodva/csípve elkezded a kelyhet kifele húzni, enyhén jobbra-balra mozgatva. Amikor már a kehelytest a bejárat közelében van és könnyedén eléred annak az alját, a másik kezeddel csípd össze. Ha összefogtad a kehelytest alját, megszűnik a vákuum, elengedheted a másik kezeddel a kehely farkincáját.

Ès már csak ki kell venni.


Ha bejárattól sokkal magasabban van a kehely farkincájának vége és nem tudod könnyedén megfogni, akkor valószínűleg magasan van a méhszájad és egy másik fajta, hosszabb kehellyel már sima ügy lenne az egész


Na meg gyakorlás teszi a mestert, ne add fel!

2019. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok ismét

Ugye nem hölgykelyhed van? :(

Veszélyes, egészségkárosító is lehet. Senki nem tudja miből készül.

TPE vagy orvosi szilikonból készült kelyhet válassz.

2019. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Guggolásban nyomd lejjebb a hüvelyizmokkal vagy a szárával annyira, hogy maga a tölcsér aljába bele tudj csípni. Ez megszünteti a vákumot és ki tudod húzni.
2019. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Születésnapomra kaptam, sajnos a márkáját nem tudom.. hátrahajló méhem van, csak ennyit tudok.:(
2019. jan. 11. 06:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nem gagyi akkor magán a kehelybe is bele írva a márka. De tényleg csak a technikáját kell megtanulnod. Gyakorold zuhany alatt.
2019. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!