Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől fájhat a mellem, és...

Mitől fájhat a mellem, és mikortól érdemes orvost felkeresni vele?

Figyelt kérdés

19 vagyok és a kisebbik mellem elkezdett fájni, inkább a hónomalja felé, de még csak pár alkalommal. A mellbimbómon is érzek egy kellemetlen érzést ha hozzáérek, a másiknál pedig nem. Lehet ez esetleg a növés jele akár ilyen idősen? Úgy hallottam, a kisebb mell behozhatja lemaradását a növésben.

Orvoshoz nem akarok menni egy kis fájás miatt, de szerintetek mikortól lenne rá szükség? Ha mondjuk egy hónapig ez megy?


2019. jan. 12. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Erdemes felkeresned a nőgyógyászat, aki szakszerűen megtudja állapítani, hogy vanessza csomo a melledben. Illetve, tudod adni beutalót mammografiara (ultrahangosan csinaljak mar 30.ev alatt).

Magadat is megtudod vizsgálni, vannak fent a neten leírások es videók is rola.


Egyeb esetben ket ok lehet meg: menstruáció eljovetelenek jele -de gondolom, ha eddig sr volt panaszod a havi elott, most sem kene legyen ettol

Valamint, terhesség jele is lehet.

2019. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem hormonális oka lehet, nekem is sokat fájt ilyen idős koromban. Főleg, ha kicsi, feszes melled van.
2019. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Havi miatt is szokott fájni, de nem ugyanolyan a fájdalom, mint akkor. Terhes meg nem lehetek, hacsak nem én leszek az új Szűz Mária. :D

Kicsi a mellem, igen. De ha hormonális, miért csak az egyik fáj?

2019. jan. 12. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont az előbb írtam egy másik mellfájdalmas kérdéshez kommentet. A legutóbbi menzeszem előtt én is így jártam. A jobb mellemen egy ponton úgy fájt mintha le akarna szakadni. Voltam vérvételen, nődokinál, háziorvosnál. Semmi elváltozás vagy vérből kimutatható gyulladás. Megjött a menzeszem dec.27.-én és két nap múlva már semmi tünetem nem volt. Ezelőtt pedig sosem volt még ilyenem, nem is gyakori nálam a menzesz előtti mellfeszülés.

Havi rendszerességgel csinálj magadnak mellvizsgálatot. Menzesz után javasolt, a mellet egyenként képzeletben 4 részre kell osztani (mintha egy plusz jel menne keresztül a mellbimbódon) és mind a négy részen egyesével jól áttapogatni, hogy van e csomó.

Mivel azt mondod a hónalj közelében fáj, lehet, hogy egy nyirokcsomód megnagyobbodott valami borotválkozás utáni fertőzés miatt. A mellbimbód pedig hogy érzékeny, próbáld meg kicsit megnyomni, mintha össze akarnád a két ujjaddal csippenteni de csak egész finoman úgy hogy ne fájjon. Ha nem jön belőle bármiféle folyadék/váladék akkor nincs nagy gond.

2019. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!