Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 napja késik a menstruációm...

10 napja késik a menstruációm mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szokott késni ilyen 4-5 napot eddig 6 nap volt a maximum de most már nagyon ideges vagyok terhes elvileg nem lehetek mert nem voltam együtt a párommal. Tudom hogy a stressz miatt is késhet de enyire sokat?

Ha valaki tud valami hasznos dolgot azt nagyon szépen köszönöm

20/L



2019. jan. 13. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon vékony vagy túlsúlyos esetleg vagy ? Fogytál az utóbbi időben sokat hirtelen ? Máshogy táplálkozol, mozogsz rendszeresen? Iszol elég folyadékot ? Esetleg diétázol? Mióta menstruálsz ? Szedtél fogamzásgátlót az utóbbi időben? Ha nem iszol eleget az nagy probléma napi 2-3 liter. Mivel 20 éves vagy gondolom már régóta meg van. Ha minden másra igen a válasz akkor valószínű azért. A stressz miatt is lehet. De ez a 10 nap egy kicsit soknak tűnik. Ha feltételezzük hogy az átlagos ciklusod 28 napos akkor azt szokták mondani hogy 40 napig normális ha negyven nap után jönne meg vagy még később akkor fordulj orvoshoz mert gikszer lehet akár a peteéréseddel is. Mivel még a 38 napnál tartasz még 2 napot várhatsz, de ha nem jön meg akkor orvos és csináltatni kellene egy hormonvizsgálatot.
2019. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ igen túlsúlyos vagyok fogyoztam is nem szedtem fogamzás gátlot
2019. jan. 13. 10:37
 3/5 A kérdező kommentje:
És az közre játszhat hogy fogyókúráztan és nem indult meg a fogyás és hát én bolond hánytatam magam majd 2 hónapig ha nem több :/
2019. jan. 13. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Alakíts ki magadnak akkor egy állandó, természetes táplálkozást. Kerüld el a hormonkezelt ételeket amennyire. csak tudod Pl tejtermékeket. Nekem is ez segített állandósítani a cikkusomat🙃 ja és igyál sok vizet!
2019. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg a fogyás az oka, de tényleg érdemes tanácsot kérni egy szakembertől.
2019. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!