Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 23 évesen nem voltam még...

23 évesen nem voltam még nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Szóval most töltöttem be a 23. életévemet, és még sosem voltam nőgyógyásznál - ez mennyire probléma/gáz?

Igazság sosem volt még egy felfázásom sem, a menstruációm rendszeres, nem jár extrém görcsökkel, nincsenek hormonális gondjaim, nem akarok fogamzásgátlót sem szedni.

Egyetlen szexuális partnerem volt eddig, vele is mindig óvszerrel védekeztünk.

Gondolom a szűrések miatt el kellene kezdenem járni?! Igazság szerint részben azért sem tudtam még elmenni nőgyógyászhoz, mert nem tudtam konkrétan időpontot kérni a szakrendelőbe: amikor reggel 8-9 között telefonáltam, azt mondták, hogy 12-1 között lehet időpontot kérni; amikor 12-1 között telefonáltam, akkor pedig azt, hogy 8-9 között lehet időpontot kérni, és telefonáljak máskor. Rengetegszer pedig fel se vették a telefont. Aztán ha nagy nehezen felvették, akkor megkérdezték hogy mikor menstruáltam utoljára, és majd hívjam őket akkor, ha épp benne vagyok, mert akkor tudnak rendesen időpontot adni 1,5 héttel későbbre.

Magán útra nem akartam menni eddig, de ezek után valószínűleg ez lesz...


Ez hatalmas probléma? Furán fog rám nézni az orvos, ha megtudja, hogy most vagyok először nőgyógyásznál?



2019. jan. 13. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Gumival vagy nem, amikor elkezdesz szexuális életet élni, akkor azért már el kéne menni, ezt majd meg fogja említeni, gondolom.
2019. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
65%
Hát egy rákszürèsre azèrt èrdemes lenne elmenni.
2019. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Az orvost a legkevésbé se érdekled, "sem rokona, sem ismerőse..." Végzi a munkáját.
2019. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
ó nyugi, én 25 évesen voltam először :D a dokinak szeme se rebbent
2019. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Én 31 vagyok és én sem voltam még sohasem nőgyógyásznál, mondjuk lehet azért mert férfi vagyok :D
2019. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Akkor ha elkezdesz szexualis eletet elni illik elmenni, de mar ha menstrualsz akkor is el lehetne. Rakszures sosem art evente 1x 5 perc az egesz
2019. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 piriiiii ***** válasza:
67%

Szerintem el kéne menned.

Amúgy személyesen is tudsz időpontot kérni, nem csak telefonon.

Bár elég idióták, hogy ők se tudják, mikor tudsz időpontot kérni... én is jártam úgy, hogy hívtam őket kora délután, nem vették fel többször se, majd 3 körül sikerült felvenniük, hogy későn hívtam őket, már vége a rendelésnek, időpontot se tudnak adni...

Szerintem mondani fogja, hogy ejnyebejnye, kellett volna korábban is, de nem fog nagy ügyet csinálni belőle.

2019. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 piriiiii ***** válasza:
100%

Az is nagy hülyeség, hogy a menstruációdhoz kötik a dolgot.

Ha panaszod van, akkor egyrészt nem szoktál figyelembe venni a ciklust, az se érdekes, ha pont vérzel.

Ha meg nincs panaszod, akkor is mindegy, csak lehetőleg ne menstruálj, ennyi a kitétel normáliséknál.

2019. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Háziorvoshoz se járkálunk, ha nincs semmi bajunk. :D
2019. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha már éltél/élsz szexuális életet, akkor el kellene menned.
2019. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!