Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az okozhat gondot, ha fürdés...

Az okozhat gondot, ha fürdés közben felnyúlok a hüvelyembe?

Figyelt kérdés
Csak vízes kézzel, vízzel teszem ezt. Tudfürdős vízzel nem nyúlok fel. "Szabályosan" csinálom? Hogyan szabad/érdemes egyáltalán tisztítani a hüvelyt?

2019. jan. 15. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Majd befertõzöd magadat.
2019. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért nyúlsz fel? A hüvelyt belülről soha nem szabad tisztítani, mert felsértheted magad, és gyulladáshoz vezethet. Öntisztuló a hüvely. Kívül mosd meg és kész.
2019. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A hüvely köztudottan öntisztuló.Miért nem olvasgatsz egy kicsit a témában,használd bátran a google-t.
2019. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak nagyon gyakran van folyásom, ami sokszor kellenetlen. Nem csak amiatt mert foltot hagy, hanem mert szaga is van. Úgy tapasztaltam, hogy ha kicsit kitisztítom ilyen módon, akkor az segít ezen a problémán. Ne úgy képzeljétek el, hogy percekig "súrolom" odabent. Tényleg ennyire veszélyes ez? És mikor tampon van bent órákig, akkor az miért kevésbé fertőzés veszélyesebb?
2019. jan. 15. 18:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként felsérteni biztosan nem tudom, nert nagyon rövidek a körmeim. A kezem pedig tiszta. Nem koszosan nyúlok fel.
2019. jan. 15. 18:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért van folyásod, mert ezt csinálod. A hüvelyflórákat amik segítik a hüvely egészségét, hogy ne legyen fertőzés, gyulladás, te ezt minden alkalommal amikor felnyúlsz, megsérted, felbomlasztod. Így nem tud védekezni a hüvelyed, és jön a folyás, szag, esetleg gombás fertőzés, vagy még komolyabbak..

Nem bántásból de előtted van a google. Miért nem olvasol utána az egészséges hüvelynek?

2019. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Meg egyébként is. Ha az ember lánya éppen megujjazza magát tiszta kézzel(!), akkor az mitől kevésvé fertőzésveszélyesebb, mint mikor fürdésközben egy kicsit felnyúl? Komolyan érdekel. Valaki világosítson fel.
2019. jan. 15. 18:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha büdös a folyásod,akkor bakteriális fertőzésed lehet.Megnyugtatlak,a tampon sem "jobb" semmivel,mint a felnyúlkálás.

Azért gondolod,hogy segít a problémán a "kimosás" ,mert per pillanat kiviszi a víz a trutyit bentről.így már kevesebb fog kifolyni.Miért nem mész orvoshoz?

2019. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti, egyáltalán nem is szabadna soha fenyúlnom, semmilyen formában?.. Vagy csak az a kevés víz van ilyen hatással a hüvelyemre? Azért itt kérdezek mert vannak kétségeim. Ezért van a gyakori.
2019. jan. 15. 18:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is olyan régen voltam nőgyógyásznál és semmilyen problémát nem talált. Valójában akkor szokott ilyen kellemetlen folyásom lenni ha nem nyúlok fel egy picit ilyen módon a hüvelyembe.. Azért írtam hogy úgy tapasztaltam hogy ez segít a higiénia megtartásávan. Ezért nem értem miért mondják sokan hogy ez árt
2019. jan. 15. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!