Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátlót az menstruác...

Ha fogamzásgátlót az menstruáció első napjától számított 7. napon kezdem el szedni, mikortól hat?

Figyelt kérdés

Minél hamarabb el akartam kezdeni, mondjuk ezzel így lehet nem értem el semmit, csak azt, hogy pár tabletta pocsékba megy.

A fogamzásgátló: Yadine.



2019. jan. 18. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Illett volna kivárni a vérzés első napját, így nem csak, hogy nem hat rögtön, de még egy jó kis cikluszavart is simán összehozhattál magadnak.

A magyarázatban múlt időt írsz, szóval gondolom, már mindegy, úgyhogy: az első levél alatt használjatok kiegészítő fogamzásgátlót, és ne lepődj meg, ha áttöréses vérzésed lesz (az első pár hónapban gyógyszerszedés alatt is barnázol), és meg sem jön esetleg szünetben.

2019. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már szedtem korábban ilyen fogamzásgátlót évekig nem védekezés szempontjából, szval tisztában vagyok vele miket nem okoz nálam. Csak a védelem miatt kérdeztem, mert jelenleg azért szedem.

Sok helyen olvasom, hogy nem érdemes megvárni az újabb ciklust, akár a recept kiváltásával el lehet kezdeni a szedését, azonban ilyenkor "1 hetet várni kell". Pont emiatt kérdeztem, mert nekem az egy hét kevésnek tűnne, hogy be merjem vállalni az együttlétet kiegészítő fogamzásgátlás nélkül.

2019. jan. 18. 12:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem azért okoz(hat) zavart, mert gyógyszer, hanem mert nem a megfelelő időben kezdted szedni, és ezáltal megzavarja a hormonrendszert. Teljesen irreleváns, hogy szedted e már korábban.

Nekem anno kifejezetten mondta a doki, hogyha eddig kibírtuk másképp, akkor igenis várjam ki a következő vérzést, mert nagyobb kárt okozol, ha nem teszed.


És igen, ebben az esetben kevés az egy hét, az arra vonatkozik, ha nem első, hanem 2-3. nap kezded el szedni. Ebben az esetben egy hónap.

2019. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!