Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon borzalmas a nőgyógyásza...

Nagyon borzalmas a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Üdv!


Most megyek először vizsgálatra és kicsit tartok tőle, gondolom ha meg már ott leszek még jobban fogok izgulni... :D

Nagyon kellemetlen érzés? Fáj, mikor kitágít?

Úgy túl lennék már rajta



2019. jan. 21. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legkellemetlenebb része, hogy egy idegen látja a puncidat. De a vizsgálat nem fáj. Semmi olyat nem csinál.

Szólj, hogy ez az első vizsgálatod nőgyógyásznál. Normális orvos ilyenkor türelmesebb, megmutatja, melyik eszköz mire való, kicsit megnyugtat.

2019. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Bárcsak ilyen problémám lenne....


Én pár nap múlva megyek katéteres szívműtétre amit ráadásul nem altatásban csinálnak és 1-2 óráig tart.

Na ehhez képest szerintem a nőgyógyászat semmiség.

2019. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
En is nemrég voltam az elsőn, csak rutin vizsgálatot kértem. Meg voltam illetődve mielőtt fel feküdtem volna, mondtam a dokinál, hogy ez az első és hogy véleményem szerint szűk vagyok odalent. Azt mondta, látja hogy amilyen kis vékonyka vagyok mindenhol szűk vagyok és mosolygott (nő volt az orvos). Végig kommentálta mit csinál milyen érzés lesz. Amikor feltette a kacsát előtte megmutatta, be voltam szarva tőle, de besikosítózta és bár érezni éreztem ahogy felhelyezi semmi kellemetlen nem volt. Aztán kinyitotta, ismét csak semmi (erősen kell rá gondolni hogy ellazitsd magad és ne feszits rá reflexből). Aztán utána konkrétan csak azt éreztem hogy piszkálkodik ahogy leveszi a kenetet, mert nyilván nem érzéketlen a hüvelyed de fájni nem fájt semmi még csak kicsit sem volt kellemetlen. Nyugodtan kell ott feküdni. Nem bámulja ő a puncidat végig. UHnál is a monitort nézi stb. Amikor a citológiára vette le akkor azt rendesen megéreztem hogy mit csinálhat, mintha megkaparna ott mélyen bent valamit olyan érzés, de az sem fájt. Csak lazulj el.
2019. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: uh nagyon sajnálom, hogy ilyenen kell keresztül menned. De biztos minden rendben lesz! Kívánok neked minden jót!
2019. jan. 21. 20:08
 5/15 A kérdező kommentje:
UH-t azt mindenképpen csinálnak? Én azt nem tudtam.. Vagyis azt hittem csak kenetet vesznek, esetleg ujjal megvizsgál még
2019. jan. 21. 20:11
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja és ez lehet buta kérdés, nem tudom ilyesmire van-e lehetőség. De ha valaki nagyon nem szeretné hüvelyi úton a vizsgálatot, lehetséges, hogy hasi ultrahanggal nézzék meg?
2019. jan. 21. 20:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mást mutat a hasi és a hüvelyi ultrahang. Nem ugyanazt lehet rajta látni.
2019. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hm.. Hát rendben akkor nincs mese ez van :D

köszönöm mindenkinek a választ!

2019. jan. 21. 21:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm :)


Nyugi ki fogod bírni, utána már azt fogod mondani magadban, hogy semmiség volt és feleslegesen aggódtál miatta.

2019. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem amíg szűz voltam, nem a hüvelyemen, hanem a végbelemen keresztül nyúltak be ujjal, a másik kezével meg jól megnyomkodta a hasamat. De ez már elég régen volt, ami azt illeti, most már a doki UH-val vizsgál. Kenetvételhez meg van nekik egész kicsi eszköz is, nekem a szűzhártyán keresztül be tudták tuszkolni,nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni.
2019. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!