Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis minden esetben...

Endometriózis minden esetben okoz gyulladást is?

Figyelt kérdés
Hüvelyi ultrahang cisztát mutatott ki a petefészkemen, a doki azt mondta, lehet hogy endometriózis. Viszont a vérkép nem mutatott ki gyulladást, a CRP érték nagyon alacsony. Ez esetben is lehet endometriózis, vagy azzal mindig együtt jár a gyulladás is? Tüneteim egyébként nincsenek, csak fájdalmas menstruácóm, de az kb. már 13 éves koromtól "velem van". Ezt leszámitva a ciklusom és a vérzés teljesen normális.
2019. jan. 23. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az endometriózis nem feltétlen okozz emelkedett CRP értéket, nem is nagyon értem, tulajdonképpen miért nézték.

A CA-125 érték lehet magasabb, de az sem törvényszerű.

Egy endometrioma nagyon jellegzetes képet ad ultrahanggal, egy normálisabb doki elég könnyen felismeri.

2019. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A CRP-t azért nézték, mert akkor készültem egy másik nagyobb fajta műtétre, és az előzetes kivizsgálások szempontjából ez fontos volt. Úgy mondta a doktornő (elég fiatal), hogy egy ciszta,ami endometriózisra hasonlit, de nem biztos hogy az...majd készülök elmenni másik dokihoz is, csak a műttéből épüljek fel rendesen (csípőműtét)
2019. jan. 23. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, kevés dolog hasonlít egy endometriotikus cisztára. Esetleg egy bevérzett tüsző nagyon korai szakaszban. El kell menni kontrollra, ha később is ott van és úgy néz ki, mint egy endometrioma, akkor az is.
2019. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem is mondtam, hogy kb. 9 cm nagy :( de az létezik, hogy egy ekkora valami, főleg ha endometriózis, nem okoz semmi panaszt?
2019. jan. 23. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik. Én is láttam már olyat, akinek ekkora endometriomána volt és csak rutin UH-n vették észre.
2019. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!