Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik a fibroadenómával,...

Mi történik a fibroadenómával, ha néha nyomásra fáj? N26

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy van egy majdnem 4 centis fibroadenoma az egyik mellemben. Nem is kicsi :( nos műttetni nem szeretném. Tartok tőle hogy nőhet. Gondolom ha fáj ( mondjuk minden nap megnyomkodom mi van vele, egyszerűen nem bírom ki). Hallottam valami fagyasztós eljárásról ami helyi érzéstelenítésben történik, nincs vágás, meg pár nap után már vissza is lehet térni a normál életbe. Tudom hogy ez 500 ezer ft, de 26 évesen nem szeretném tönkrevágni a mellem, plussz a sportolás az életem, azt se akarom abbahagyni hónapokra. Esetleg valami ötlet, hogy mit tehetnék hogy ne legyen nagyobb?
2019. febr. 1. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalat, hogy ösztrogénhatásra nő, a hormon szintjének csökkenésével zsugorodik.

Fogamzásgátlót gondolom, nem szedsz, de a saját hormontermelésedet nem tudod csökkenteni, tehát ebben az életkorban esélyes, hogy tovább növekszik.

Öreg nénikben szoktunk látni "kiégett", elmeszesedett fibroadenomákat.

Ha felületes elhelyezkedésű, akkor egyszerűbb a műtét, gyorsabb a felépülés. Heg persze marad.


A krioablációt tényleg a hozzád hasonló esetekre találták ki.

2019. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, közel van a mellbimbómhoz és szerintem alig van a bőr alatt pár mm re. Ha kezeltetni kell, akkor nem a műtétet választom, hanem a fagyasztást
2019. febr. 1. 21:52
 3/3 crimsonruffian válasza:

Magadtól nem tudsz semmit tenni azért, hogy ne legyen nagyobb. 2 cm-től javasolják a kimetszését. Szerintem a fagyasztás akkor a jobbik megoldás, ha kisebb a fibroadenoma.

A 4 centi már elég nagy. Annak súlya van. Folyamatosan húzza a melled.

Én évekig hordoztam a kis dögöt. De nekem is szeretett fájni, sajogni. :/

4 hete volt fibroadenoma kimetszésem. Az uh szerint 3x4 cm-es nagyságú volt, a szövettani papíron 5x4x3 cm volt.

Szerdán reggel befeküdtem, délben megműtöttek. Aznap nem kelhettem fel, de másnap már igen. A metszés nagysága miatt kaptam egy dréncsövet is, de azt csütörtökön már ki is vették. Pénteken reggel már jöhettem haza. Felszívódó varratokkal öltötték, a bimbóudvarom vonalán ejtették a bemetszést. Műtét után sportmelltartó viselése javasolt, ami "lenyomja" a melled. Ezáltal a belső szövetek jól forrnak össze.

Nekem azóta nincs semmilyen panaszom, a heg gyönyörű, sőt! Most egyformák a melleim. :)

2019. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!