Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fájhat a jobb mellem?...

Miért fájhat a jobb mellem? Normális ez? Másnak van ilyen?

Figyelt kérdés

Menzesz előtt néhány nappal körülbelül két ciklus óta jelentkezik a mellem belső, felső részén fájdalom. Olyan érzés mintha elnehezedne a mellem, és nem csak tapintásra fáj. Ha megtapogatom akkor olyan érzés mintha egy megduzzadt mirigy lenne ott, ami a menstruáció végével ugyanolyan lesz mint a másik oldalon. Utána olvastam, hogy ciklikus fájdalomnak nincs köze mellrákhoz vagy hasonlóhoz, de mindenhol azt írják, hogy általában mind a két mellett érinti.


Lehet valami bajom?

Más okból voltam már mell uh-n, nem találtak semmit.


23N



2019. febr. 1. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vizsgáltasd ki, egy mammográfiás vizsgálat megnyugtató lenne számodra is. Ha lehet, olyan időpontban, amikor éppen az a csomó meg van duzzadva.
2019. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elvileg az uh után kellett volna csinálniuk mammográfiát, de mivel uh-n nem találtak semmit, a koromra való tekintettel nem csinálták meg a mammográfiát.

Igazán nem is csomó, mert ugyanolyan mint a másik mellben, ilyen mirigyek vagy szövetek. Nem olyan pl mint egy nyirokcsomó, nem jól körülhatárolható.

2019. febr. 1. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nem szeretnélek megijeszteni, de továbbra is javaslom a mammográfiát, akár privát is. Jobb helyeken egy héten belül kapsz időpontot, és az ára sem olyan horribilis. Minél előbb, annál jobb.

Én szerencsére magamtól mentem, a korom végett még nekem sem akarták először megcsinálni. Így aztán időben kezelésre kerültem, márciusban lesz a műtétem.

2019. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mellrákkal? Sok erőt kívánok!
2019. febr. 1. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2019. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is pont ez a problemam a mostani (varhato) es az utobbi menstruaciomkor is. elotte soha nem volt ilyen..ha gondolod irj nyugodtan... 18L
2019. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!