Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden rákszűrés előtt nagyon...

Minden rákszűrés előtt nagyon izgulok. Nehezen veszem rá magam, hogy időpontot kérjek. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Elég későn veszítettem el a szüzességem (22 voltam), utána mentem először rákszűrésre. Úgyhogy még csak 2x voltam eddig, március végén lenne esedékes (kb akkor voltam tavaly is), és már most rossz belegondolnom, hogy nemsokára ismét mennem kell. Tudom, hogy nem fáj, és csak 5 perc az egész, de annyira utálom ezt. Szokott utána az orvos hüvelyi ultrahangot is csinálni. Mindig rettegek, hogy kiderül, valami egészségügyi gondom van, bár eddig sosem volt problémám.

Ti hogy vagytok ezzel? Szoktatok ezen izgulni?

24N



2019. febr. 2. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs későn 22 évesen elveszíteni a szüzességet, ne terjeszd ezt az üzenetet.

Sosem izgulok ezen, be vagyok oltva, egy partnerem van. Meg minden alkalommal idegeskedhetnék amikor vérvételre vagy mellkas röntgenre megyek... De felesleges, mert mindez csak rutin.

Van rá esély, hogy valami problémád legyen? Tudod, hogy nem és örülhetsz, hogy ezt évenként alátámasztják szakemberek. Vaagy időben észreveszik és megelőzik a nagyobb bajt.

23N

2019. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ilyen mi lenne ha szinten meg szokott fordulni a fejemben, de amíg nincs panaszom és negatív lett a HPV szűrésem is azóta nem nagyon parázok.

25/N

2019. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én nem szoktam izgulni, mert tudom, hogy azért megyek hogy jó e minden, ha meg netán valami nem jó, akkor meg időben tudnak kezelni. Eddig 2x voltam második alkalommal bizony P2 volt a citológiai eredményem..Én is most fogok vissza menni nemsokára esedékes lesz..Persze azóta most én is jobban izgulok, de azért vannak, hogy időben észleljék a dolgot ha van valami.
2019. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
22N
2019. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A P2 teljesen normális eredmény, miért izgulsz miatta?
2019. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Egyébként meg természetes dolog jobban izgulni a kelleténél, jobb félni mint megijedni. :)
2019. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, szerintem nincs miért izgulnom. A párommal voltam eddig együtt (akivel elveszítettem a szüzességem),én is be vagyok oltva. Nincsenek panaszaim sem. Csak igen azért bennem van az izgalom, hogy mi van ha...

Viszont tényleg megnyugtató mikor tudom, hogy nincsen semmi probléma, és fontosnak tartom a vizsgálatot.


Jó kommenteket írtatok, köszönöm :)

2019. febr. 2. 21:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg az ultrahang miatt szoktam izgulni, nehogy ciszta legyen. Attól nagyon tartok :S
2019. febr. 2. 21:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is két hét múlva megyek, de már előre rettegek. Pedig tudom, hogyha valami gond van, jobb, ha minél előbb észreveszi. Valószínűleg nem lesz semmi baj, de attól azért még félek.
2019. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9: Kitartást neked! Te hamar túl leszel rajta legalább, aztán egy évig nem is kell ezzel foglalkoznod. Biztosan nem lesz semmi probléma :)
2019. febr. 2. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!