Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet PCOS? Tobbi lent

Ez lehet PCOS? Tobbi lent

Figyelt kérdés
2.7 lett a tesztoszteron szintem. A havi bajom nekem nem havi hanem fel evente jelentkezik. Mas bajom nincs a hajhullason es a pattanasokon kivul. Nodoki latott nem talat semmit aprilisban kell mennem endokrinologiara. Szerintetek mennyi ez eselye a pcos-nak? A tobbi eredmenyemnel nincs gond vagy nem nagy. Ez volt csak megjelolve a leleten.
2019. febr. 9. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt es nekem pcom van. De igazabol mar semmi gondom vele, annyi amig nem szeretnek gyereket addig egyfajta fogamzasgatlo mellekhatassal rendelkezo pcora jo gyogyszert szedek.
2019. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Semmi mas eredmenyed nem lett rossz neked sem? Azt még elefelejtettem irni hogy a sulyommalis kuzdok mert barhogy probalok nem tudok fogyni.
2019. febr. 9. 22:31
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Pcosra ha valaki fogamzásgátlót szed, az ad egy nagy pofont a sz.arnak.

Tesztoszteron mellett ha pcos a gyanú, akkor nézni kellene lh-fsh arányt is a vérből.

Illetve mivel nem tudsz fogyni, ezért kortizol, dheas szint is jó lenne, mert a tünetek lehetnek mellékvese eredetűek is akár!

2019. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Köszönöm szépen a választ. Április 9ig sajnos varnom kell :( addigra kaptam idopontot endokrinologiara es remelem hogy ott kideritik mitol is lehet.
2019. febr. 10. 08:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt PCOS..kaptam ra gyogyszereket es helyrejottem.

Tunetek nalam az volt hogy felszedtem 10kg-ot, nemjott meg a havi verzes.

Ennek mar 5 eve es elmult.

2019. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Inzulinrezisztencia is okozhatja ezeket a tüneteket. Ahhoz három pontos cukorterhelés vizsgálat kellene inzulin szintekkel.
2019. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Na ne viccelj.. nem konkret fogamzasgatlot szedek hanem gyogyszert mert a pco miatt nekem is 3havonta ha megjott igy kordaban tartja. Ezert kell szednem kulonben a ciszta nagyobbodhat es nem egeszseges nyilvan ez a gyogyszer sem de az se ha hagyod csak ugy es nem jon meg. Egyebkent a pcora jellemzo a sulyfelesleg, vagyis az orvosom mikor ez kiderult egybol ezeket kerdezte: kell e borotvalni a hasam, vagy milyen eros a szor, hullik e a hajam, pattanas problema nem volt azt latta nyilvan, meg hogy van e suly problemamde azt is latta hogy nincs es nem is volt soha mondtam is. Egyedul a ritka menzesz.

Elso valaszolo voltam, 20L

16éves korom óta vagyok pcos

2019. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Nekem az uhn nem lattak cisztakat de ahogy olvastam ettől még nem zarhato ki a pcos sem. Ahajam hullik van rajtam plusz suly, kb fel evente van verzesem, igen pattanasos a borom kb mindenhol(nem olyan durvan de eddig nem volt) a hasamon is kell borotvalni a szort(sajnos)
2019. febr. 11. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Mit ne vicceljek mar?! Kaptam rá gyogyszert amitol megjott a verzesem. Utana is szedtem fel evig egy bizonyos gyogyszert. Azt fél év utan elhagytam és utana mar helyreallt a verzesem, lement a plusz kilo is. Anno azt is mondta a doki, hogy nem tudok majd ugy teherbe esni sem a cisztak miatt.. erre ra 2 evre ugy lettem terhes, hogy a mar normalis verzes vege fele sikerult osszehozni.. azota mar nyilvan valtottam orvost is es jarok szuresre, vizsgalatra mindig es szo sem volt rola, hogy még mindig fent allna az a problema. Szoval igen, nalam elmult!
2019. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Mit ne vicceljünk utolsó?

A pcos nem lehet fogamzásgátlóval "gyógyítani". Arra hogy megjöjjön arra írnak fel pl Norcolutot. Ez sem jobb mint a fogamzásgátló, ez csak egy megvonásos vérzést csinál. Neked sem azért jött meg újra, mert helyreállította a gyógyszer, hanem mert fogytál, és helyre állt a hormon/cukor anyagcsere. Ezekre Metformin tartalmú bogyót írnak fel.

2019. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!