Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami, amivel nem menstru...

Van valami, amivel nem menstruálhatok?

Figyelt kérdés

Undorító, utálok vele tesizni, fáj a hasam, mindig véres lesz az ágy.....


Nem akarok menstruálni. 16 éves vagyok. Ha a szüleim beleegyeznének, akkor ki lehetne vetetni a méhem?

Vagy hallottam arról az injekcióról, amitől fél évig nem menstruálnék. Hol lehet ilyet beszerezni?



2019. febr. 16. 11:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván nem lehet kivetetni a méhed, pláne nem 16 évesen, orvosi indok nélkül. Van fogamzásgátló, ami mellett csak 3 havonta van vérzés, szedd azt.
2019. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet kivetetni. Még ha lehetne is, akkor sem ajánlanám, életed végéig gyógyszereket kellene szedned, nem beszélve egyéb dolgokról. Gyakorlatilag egyik napról a másikra 30 évet öregednél. Mind rühelljük, de ez egy szükséges rossz, együtt kell élni vele.
2019. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Mindig véres lesz az ágy? Azt hogy csinálod? Nekem a legelején lett 1-2x véres az ágy. Bár igaz szerencsére én a szerencsésebbek közé tartozom, akik szinte meg se érzik, inkább a fejem szokott fájni. Egy barátnőmtől sem hallottam még soha, hogy véres lenne az ágy. Valószínűleg, ha tampont használsz sokáig hagyod bent, ha pedig betét rosszul teszed fel és egyszerűen elcsúszik éjszaka
2019. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
A hasfájás és a túl erős vérzés egészséges étrend mellett javulhat. Megfelelő higiénia és gyakori betét/tamponcsere mellett nem undorító, a női élet része a menzesz. Hormontartalmú szereket nem ajánlanám 18 éves korod előtt. Örülj, hogy egészséges lány vagy, ne akard tönkretenni magad.
2019. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Remélem a szüleid nem egyeznek bele egyik általad felsorolt variációba sem. Fogamzásgátló létezik, (injekció, tabletta), ezekkel ki lehet iktatni a vérzést hónapokra. Bónusz, hogy a foggátló gyengíti a vér mennyiségét, és a menstruációs panaszokon is enyhít, de 16 évesen még nem hinném, hogy ilyeneket alkalmaznod kellene, de te tudod.

Örülj neki, hogy egészséges vagy,és menstruálsz, más nő azért kínlódik,mert nem vérzik. (Ami betegségre utal(hat)).

Gondolom majd az életben szeretnél gyermeket is vállalni, az pedig méh nélkül érdekes lenne.

2019. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel, hogy mások hogy kínlódnak, mert nem jön meg nekik.


Ja, és nem akarok gyereket.

2019. febr. 16. 16:27
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem tudok neki örülni, hogy megvan.

Te örülsz neki, amikor megjön és fáj a hasad vagy mi?


A tesi is kellemetlen, mert nem tudok úgy mozogni. Tampont pedig már próbáltam, de nem használhatok, mert tampon fobiam (nem jut eszembe a betegseg neve).

2019. febr. 16. 16:30
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

TSS a betegség neve, olvass utána.

Nem, nem imádom én sem, amikor ömlik belőlem a vér, meg fáj a hasam, de elfogadom, hogy ez az élet velejárója, és nem remegek azért, hogy ezt okvetlen (ok nélkül) megváltoztassam.

A gyermekvállalásról meg még változhat a véleményed. ;)

2019. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Szokj hozzá. 50-55 éves korodig fogsz menstruálni. Esetleg a fogamzásgátló segít enyhíteni a görcseidet, de 16 évesen nem ajánlom, hogy szétrobbantsd a hormonjaidat.
2019. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
A menstruáció gyönyörű dolog. Javaslom egy pszichológusok felkeresését. Az, hogy nem tudod elfogadni a tested alapvető működését ilyen drasztikus módon, az komoly problémát jelez.
2019. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!