Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy csomószerű valamit...

Ha egy csomószerű valamit (inkább göb) érzek a mellemben azzal nőgyógyászhoz vagy onkológushoz kell menni először?

Figyelt kérdés
Én hülye bejelentkeztem nőgyógyászhoz, már 3 hete várok, hogy végre eljöjjön az időpont, hogy mehessek hozzá, sőt magát a csomót vagy másfél hónapja éreztem először de megnyugtattam magam , hogy biztos mirigy, végül aztán mégiscsak bejelentkeztem vizsgálatra. Erre most meg teljesen véletlenül rájöttem, hogy az onkológus foglalkozik azzal, hogy megállapítsa a csomó természetét. Vagy először érdemes elmenni nőgyógyászhoz is előtte? Most nagyon megijedtem, és kiakadtam, mert csak az időt húztam így.:(
2019. febr. 20. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy?
2019. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Közvetlenül Pest mellett lakom.
2019. febr. 20. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, én hirtelen nem találok semmi konkrétumot... Azt hiszem, felhívnám a háziorvost, és tőle kérdezném meg. Egyébként mennyit kell még várni a nőgyógyászati időpontra?
2019. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Onkológushoz már csak akkor megy az ember, ha van diagnózisa. Egyébként is beutalóköteles rendelés.

A nőgyógyász majd ad beutalót UH-ra/mammographiára, ha ott úgy ítélik meg, hogy kell biopszia, akkor azt megcsinálják, aztán a szövettannal sebész, mivel az emlőműtéteket meg ő csinálja. Nyilván ha kiveszik és rosszindulatú, akkor továbbküldenek onkológiára.

2019. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
március 7-én fogadna a nőgyógyász. De utána meg mandulaműtétre vagyok kiírva :/ Most fogalmam sincs mit csináljak.
2019. febr. 20. 18:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor a nőgyógyász szokott lenni a legelső lépés ezek szerint. Azt hittem hirtelen, hogy egyből el lehet menni magán onkológushoz, beutaló nélkül.
2019. febr. 20. 18:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Állandóan ott van a csomó, vagy néha vissza húzódik? Ha igen akkor az biztosan mirigy.
2019. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok egyébként! Igazából nem teljesen csomónak érződik, hanem ilyen laposabb göbszerű valaminek, és mintha elmozdítható lenne.
2019. febr. 20. 18:18
 9/12 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy állandóan ott van-e, alig merem nézegetni, mert nagyon megijedek olyankor és nem bírom abbahagyni, úgyhogy inkább nem piszkálom. De mintha az egyik ilyen ellenőrzésemnél nem éreztem volna ott ugyanúgy mint előtte, aztán megint éreztem.
2019. febr. 20. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz kell menni, vagy sebészetre. Nőgyógyászhoz is lehet persze, de semmit nem tud vele csinálni azon kívül, amit a háziorvos, tehát ad beutalót ultrahangra, melynek birtokában a sebész eldönti, hogy kell-e vele csinálni valamit.


Egyébként fiatalokban általában fibroadenoma szokott lenni, ami egy jóindulatú csomócska, nem is feltétlenül kell kivenni, de persze a rákot mindenképpen ki kell zárni.

2019. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!