Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kéne megjönnie? (fogamzá...

Mikor kéne megjönnie? (fogamzásgátló)

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek (missee) az utolsó mensim első napjától és ma este jutottam el az első fehér (hatóanyag nélküli) tablettához. Mennyi idő múlva rá kell ,hogy megjöjjön? Ha szedsz fogamzásgátlót neked mennyi időre rá szokott ?

2019. febr. 21. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy a szünet alatt mikor jön meg, ált. pár nap tán szokott. Az enyémnél 7 napos a szünet, szerdán veszem be az utolsót és vasárnap este jön meg.
2019. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Légyszíves véss az eszedbe egy nagyon fontos információt, ha fogamzásgátló tablettával védekezel. Mindig, MINDIG olvasd el a tájékoztatót, ha kérdésed van, ugyanis MINDEN le van írva benne. Mindig szerint kell eljárni, tehát praktikus annyiszor elolvasni, hogy tudd fejből, mikor mi a teendő. A 7 placebo tabletta hatóanyag nélküli. Mivel ekkor nem szedsz hormont, lecsökken a hormonszint, és a 7 nap valamelyikén kezdődik majd a megvonásos vérzés. Ez lehet akár a 7. napon is. Menstruációd innentől sosem lesz.


"Az alatt a 7 nap alatt, amíg a fehér placebo tablettákat szedi (placebo napok), a vérzésnek meg kell kezdődni (úgynevezett megvonásos vérzés). Ez általában a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta utolsó aktív rózsaszínű tablettájának beszedése utáni 2. vagy 3. napon kezdődik."


Nekem a vérzés az 5-6. napon kezdődik.

2019. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elolvastam, többször is, de talán (egészen biztos) jobban figyeltem arra hogy mit lehet elrontani, meg hogy milyen dolgok gyengíthetik a hatását, és azt hiszem ezt a részt nem jegyeztem meg. De köszi a tanàcsot, átnézem mégegyszer. :)
2019. febr. 21. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!