Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez azt jelenti, hogy nem hat...

Ez azt jelenti, hogy nem hat a tabletta?

Figyelt kérdés

Lindynette 20-at szedek,ma vettem be a 11. szemet,menstruáció első napján kezdtem.Vérvételi eredmény csak akkor lett meg miután az orvos felírta a gyógyszert,ekkor már elkezdtem szedni,mire meglett a lelet,szóval hasraütésre felírta. Ahogy bevettem,egyből elmúlt a vérzés,napokig semmi sem volt,utána kezdtem barnásan maszatolni,és most tartok ott,hogy nagyon picit görcsölget a hasam,élénkpiros a vérzés,de konkrétan csak "csöpög",szóval egy tisztasági betét is több mint elég.Elolvastam a tájékoztatót,azt írta,hogy a pecsételő vérzés normális az első 3 hónapban,de hogy ez 1-2 nap alatt megszűnik...nekem kb szerda óta tart és nem úgy tűnik mint ami el akarna múlni.Kétségbe vagyok esve,mert percre pontosan szedem,egy szemet sem hagytam ki,nem hánytam,nem szedek mellé más gyógyszert. Ha a második levélnél sem javul a helyzet,elmenjek feliratni erősebbet? Nem akarom végigvérezni a 3 hónapot :/

Ja és még annyi,ha van köztes,pecsételő vérzésem,stb az jelenti azt,hogy nem hat a tabletta,vagy csak ez a mellékhatása?

Köszi a válaszokat!!



2019. febr. 25. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is tőle. Felírta a doki a 30ast,annak meg mellékhatásai voltak. 2 èvig szedtem. Abbahagyás után 1.5 èvig nem sikerült teherbe esnem,a ciklusom megzavarodott. Én nem ajánlom az erősebbet.
2019. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban normális a köztes vérzés, ne foglalkozz vele. Szedd a gyógyszert úgy, ahogy kell. Abba fog maradni, csak egyelőre még ellenkezik a szervezeted. Természetesen ettől még véd.
2019. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha végigszedem az első levelet akkor már lehetünk óvszer nélkül ugye? vagy várjam meg a második levelet? :sss
2019. febr. 25. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél lusta elolvasni a gyógyszerhez kapott kis cetlit, amit betegtájékoztatónak csúfolnak. Minden le van benne írva, és arra kell hagyatkozni.

"Az első Lindynette fogamzásgátló tablettát beveheti a következő havivérzése első napján. Ha így kezdi szedni, akkor az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben.

Elkezdheti a Lindynette fogamzásgátló tabletta szedését a menstruációs ciklusa 2-7. napján is (pl. vasárnapi kezdés). Ilyenkor az első hét fogamzásgátló tabletta pontos beszedéséig kiegészítő fogamzásgátló módszert, például óvszert is alkalmaznia kell."

2019. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az 1.levél végéig volt pecsételő vérzésem, utána minden rendbe jött
2019. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!