Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik szakrendelésre kéne...

Melyik szakrendelésre kéne mennem az alábbi panaszokkal? Nőgyógyászat vagy urólogia?

Figyelt kérdés
Kb egy hete kezdtem alhasi fájdalmat érezni, mely kisugárzik a hüvelyhez is. Ezzel egyidejüleg vese és derékfájás is jelentkezett. Tegnap felerősödött a fájdalom, amely mellé már gyakori vízelési inger is társul.kérdésem hogy nőgyógyászati vagy urólogiai szakrendelést kéne előbb felkeresnem??
2019. febr. 26. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Urológia egyértelműen a vese fájdalom miatt.
2019. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ezüstkutya ***** válasza:
37%

1. Nem biztos. Endometriozis gyanús a tünetegyüttes alapján.

Nőgyógyász. Egy jó nogyogyasz! A fontossági sorrend alapján szerintem. Ha hegesedés alakul ki az nagy bajt von maga után.

Az urulogia szerintem vesekovesség miatt indokolt.

2019. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első körben háziorvos, mivel jó eséllyel egy adag antibiotikum megoldja a gondod. Ha nem, akkor urológia.

Ebben nem igazán értem, mégis mi az endometriózis gyanús a második válaszadónak...

2019. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Múlt hónapban úgyan így jártam menstruáció után nemsokkal, de akkor enyhébbek voltak a tünetek. Most is mensi után jelentkezett, orvoshoz ma nem jutottam be már nem fogadtak, így holnap tudok menni.
2019. febr. 26. 20:30
 5/10 Ezüstkutya ***** válasza:

3ra ne hallgass az antibiotikum “a majd ez megoldja

jöhet a következő“ kategória.

Nem is értem, hogy adhat valaki 83% ba hasznos válaszokat ha a egyetlen válasza többszörösen kész vicc.


Menj vizsgáltasd ki magad s meglátod nem lesz felesleges

Csak majd írd ki ide is, h ne ártson másoknak a 3 as.

2019. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, vagy urológiára. Kell vizeletvizsgálat, vérkép.
2019. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ezüstkutya ***** válasza:
Már mért kéne oda mennie? És mi az h megmondod neki mit csináljon te bohóc.
2019. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezüstkutya: a te válaszod egy vicc. Endometriosist? Tudod egyáltalán mi az? Az endometriózis legtipikusabb tünete a kezdetben kifejezetten ciklusfüggő alhasi fájdalom és a marha erős menstruációs görcsök. Későbbiekben a fájdalom állandósulhat krónikus kismedencei fájdalmat okozva. A mélyen ilfiltráló endometriosis okozhat menzesz ALATT jelentkező véres székletet, vizeletet, ha az endometriosis betör a végbélbe, hólyagba.

Persze, mivel létezik kismedencén kívül is előforduló forma, akár ágy érzés meg tüdővérzés is lehet a tünete, csak bazira ritka. A kérdező által leírt panaszok (alhasi fájdalom, fájdalmas vizeletürítés és deréktáji fájdalom) első sorban húgyúti infekció tünete. Elmegy szépen a hátiorvoshoz, a háziorvos megnézi egy teszttel a vize létét, és ha genny van benne, akkor már diagnosztizálta is a húgyúti fertőzés, ami egy adag foszfomicinre vagy pár nap antibigyóra gyógyul. Ha nem, vagy esetleg a vizeletében nincs semmi erre utaló jel, még mindig el lehet battyogni az urológiára és megnézetni a veséjét, mert kő is okozhat hasonlót. Majd ezek után, ha ott sem jut eredményre, mehet a nőgyógyászhoz.

Nem érzem mi a franc alapján mondasz olyat, hogy endometriosis gyanús, mikor kB. egy tünet sem stimmel. Remelélem rögtön a laparoszkópiát is javaslom, művel egyébként az endometriosis csak azzal diagnosztizálható biztonsággal.

2019. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nevetséges elírásokért (pl. Ágy érzés = agyvérzés) elnézést kérek, az autocorrect szórakozik velem folyton. Remélem a szöveg érthető maradt ettől.
2019. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászat volt a befutó. Kaptam gyulladás csökkentőt és fájdalomcsillapítót amit a következő menstruációnál kell bevennem.
2019. febr. 28. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!