Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki próbálta már "hormonmen...

Valaki próbálta már "hormonmentes" Janka termékenységtudat tanfolyamát?

Figyelt kérdés
Bevalt? Kinek milyen tapasztalatai vannak? Tényleg fogamzásgátlási célra is használható?
2019. febr. 28. 22:32
 1/9 anonim válasza:
Érdekel
2019. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Elég csupán logikusan végiggondolni, amit kérdezel. Ha tudatosan figyelsz a testedre, tudni fogod, mikor vagy termékeny. Így pedig nyilván tudni fogod, mikor érdemes mindenképpen védekezni.
2019. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha fiatal vagy akkor felejtsd el ,hogy ez alapján próbálod kiszámítani ,hogy mikor kell védekezni nem a legbiztonságosabb.

De Janka már mindent elmondott szerintem. Egy ideig tanulni kell ezt.

Én inkább arra használnám ,hogy ez alapján meghatározzam ,hogy mikor a legideálisabb babát csinálni.

2019. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha rendelkezel átlagos IQ-val, és veszed a fáradságot, hogy kicsit utánaolvass a dolog biológiai hátterének, és egészséges, viszonylag rendszeres ciklusod van, akkor alkalmazhatod a módszert Janka költséges agymosása nélkül is.
2019. márc. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez a kérdés belekerült Janka mostani blogbejegyzésébe, és kissé csalódtam benne.


Folyamatosan ecsetelgeti, hogy milyen rossz, hogy a mai fiatal lányok nem kapnak megfelelő szexuális felvilágosítást - ezzel egyet is értek. Aztán ír egy ilyet: "És ott tartunk, hogy van olyan kérdés a gyakorikerdesek.hu-n (most egy pillanatra hagyjuk, milyen ember az, aki itt érdeklődik utána bármilyen terméknek…)"


Én nagyon kedveltem eddig Jankát, de kicsit fájt, hogy minősítette a gyakorin lévő kérdezőket, hiszen már én is kérdeztem róla. Valószínűleg azért kérdezünk itt róla, mert ahogy elmondta, nagyon rossz színvonalú Magyarországon a felvilágosítás. Persze, hogy egy kétségbeesett, fiatal nő mindenhez fordul. Ja, és nem mindenkinek negyed fizetésnyi a tanfolyam, ami meg sem kottyan - sokan még tanulunk, egyetemisták vagyunk, ezért nem tudunk annyit kiszórni. Ráadásul élnek a világon olyan nők is, akik már dolgoznak, de pl. minimálbért keresnek, őket nem illeti meg a saját testükhöz való jog? Természetesen ha valóban jó a tanfolyam, én összegyűjtök rá suli mellett is, de nem egy elhanyagolható tétel... Ráadásul ha abortusz lenne a vége, az lelki törést is okozna. Erről ennyit.


Nem várhatja el senki, hogy azonnal bizalmat szavazzaak neki, főleg nem egy olyan kényes kérdésben, mint a fogamzásgátlás. Amíg pedig tisztában van vele, hogy az iskolákban mit csúfolnak szexuális felvilágosításnak, nem kellene azokat ekézni, akik gyakorin tesznek fel kérdést, fiatal, tanácstalan lányként.

2020. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen, bekerült a blogbejegyzésbe, de szerintem abszolút nem negatív felhanggal, sőt, ő maga is azt írta, teljesen jogos utánaérdeklődni a dolognak. A negatív rész inkább azokra vonatkozott, akik nem végezték el, de nagyon okosak és kategorikusan kijelentik, hogy semmi szükség erre, mert ott az internet, minden infót meg lehet találni blablabla. Csakhogy mielőtt Janka belefogott a blogba és a youtube-videókba, nem nagyon volt magyar nyelvű tájékoztató róla az interneten. Miután ő megosztotta a külföldön(!) tanultakat, utána könnyű pampogni, hogy minden fent van.

Az pedig, hogy valakinek nincs rá pénze... Igen, van, akinek nagyon sok mindenre nincs pénze. Egészségesen étkezni, normális lakókörülményre, arra, hogy egyáltalán szabadideje legyen. Sajnos itt Magyarországon semmilyen fogamzásgátló eszköz nem ingyenes (és ,,a szüljél még egy magyart" fényében nem hiszem, hogy a közeljövőben így lesz), így teljesen érthető, hogy egy magánvállalkozó (nem nagy cégek, mint a gyógyszercégek vagy az óvszergyártók) szintén nem ingyen ,,osztogatja" ezt a fogamzásgátló módszert. Aki meg nem engedheti meg magának, annak már valóban ott van az internet, ki tudja választani magának a megfelelő fogamzásgátlási módszert, nyilván a pénztárcájának megfelelőt.

Remélem, hamarosan eljutunk odáig, hogy ingyenes legyen a fogamzásgátlás és a menstruáció minden nőnek.

2020. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Köszönöm! Remélem, hamarosan tényleg úgy lesz, ahogy mondod. :) Én is szeretném, ha végre többet törődnének a menstruációval is. Nemrég volt egy cikk, hogy valamelyik országban szabadságot lehet kivenni a vörös betűs napokra, és minősíthetetlen kommentek érkeztek. :(


Egyébként elhiszem, hogy Janka nem akart rosszat, de nekem mégis úgy tűnt, hogy azokat szólta le, akik Gyakorin érdeklődnek. :/ Ez viszont nem arról szól, hogy mi milyen emberek vagyunk, amiért itt kérünk tanácsot, hanem arról, hol tart a társadalom. Én még mindig keresem a megbízható nőgyógyászt, akinek őszintén feltehetem a kérdéseimet, és nem vág sértett fejet, ha elmegyek rákszűrésre. Sajnos már olyanba is belefutottam, akin látszott, hogy mérges, amiért nem betegen/terhesen mentem hozzá, hanem azért, hogy információt kapjak az állapotomról, és időben észrevegyenek egy esetleges rákot... Évente szoktam menni, ahogy ajánlják.

2020. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még esetleg gondolkoznál rajta, én csak ajánlani tudom. Semmi misztikus tudást nem ad, amit ne tudnál máshol magadra szedni, de én azt mondom jól összeszedett, tömör, nem kényszeresen meggyőzni akaró anyagról van szó, amit bár minden nő megismerhetne már korai életszakaszban...

Például milyen fura, hogy leéljük a nyákunkkal az életünket, amit folyásnak nevezünk és nem is tudjuk mennyi információt hordoz. Vag milyen érdekes, hogy tudod, hogy néha jobban kívánod a szexet, máskor meg kevésbé, de valahogy fejben nem rakod össze, hogy miért.

Ha nem is fofamzásgátlásra használod a módszert, mert nem bízol benne, olyan alapvető dolgokra deríthetsz fényt a megfigyelésekkel, minthogy volt ovulációd, vagy ránézésre teljesen rendben működnek a hormonjaid.

A slussz poén nekem az egészben az volt, hogy összefüggést találtam a 13 éve tartó fejfájásaim miértjére. Ovu idején 2-3 napig gyötör... Számtalan orvosnál jártam már, szervi bajom nincs, az egyetlen épkézláb ötlet, amit hallottam, hogy frontérzékenység. Figyeltem, írtam, de semmilyen rendszer nem jött ki és most lám... :)

2021. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még nem, de el szeretném végezni
jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!