Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációra...

Rendszertelen menstruációra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Nem tudtam hogyan megfogalmazni a kérdésem. Azzal kezdeném, hogy azért fordulok hozzátok, mert a helyi kórházban egy hónap a leghamarabbi időpont (februárban voltam is náluk, ők írták fel a gyógyszert), maszekra pedig nincsen pénzem, pedig az lenne a legjobb. Előre elnézést, hogy ilyen hosszú, de már nagyon kétségbe vagyok esve és remélem, hogy valaki tud segíteni, mivel a kórházban lerendeztek öt perc alatt a röntgennel együtt. Voltam nőgyógyásznál (a kórház) azzal, hogy minden hónapban hamarabb jön meg egy héttel,ezáltal nagyon lerövidült a ciklusom.Ilyenkor erős fájdalmam van és nagyon megvan. Olyan is volt, hogy 15 napig megvolt, az első hét napban inkább csak erősebb pecsételő vérzés volt.Azt mondták, semmi bajom, de felírnak egy fogamzásgátlót. És itt kezdődik a problémám. A fogamzásgátlót a menstruáció első napján, rosszabb esetben 2-5 napján kell bevenni. Nekem egy hétfőn kellett volna megjönnie (feb.25),ehelyett előtte lévő szerdán (feb.20) elkezdődött egy pecsételő szerű vérzés. Azt hittem, hogy rendesen megvan, ezért szerdára két napra (febr 22) elkezdtem szedni a tablettát. Viszont azóta nem jött meg rendesen. Volt,hogy reggel kellett cserélnem, de olyan is, hogy mivel éjjel nem volt meg, ezért reggel nem is cseréltem ki.Ez megy 15 napja, egyszer "megvan", egyszer azt hiszem, hogy elmúlik. Egyszer normális élénk vörös, majd az a tipikus elmúlós halvány barna. Nagyjából két hét múlva már a következőnek kéne megjönnie és aggódom, hogy a tablettát nem jó időben szedtem be, ezért nem fog a négy db placebo tabletta pont jó napokra esni. Pont azért írták fel, mert nem rendszeres a menstruációm, de épp ezért nem tudom, hogy jókor szedtem-e be. A fent leírtak alapján, aki esetleg ért hozzá, mit gondol? Jókor szedtem be? Ahogy számolgattam a napokat a tablettákkal, nagyjából akkor kéne megjönnie, mikor a zöld tabletta jön, de hiszen még el sem múlt. Tudom, hogy borzasztóan bonyolultan írtam le, de életemben először szedek ilyen gyógyszert és pont arra, ami miatt nem tudom, hogy hogyan és mikor kéne szedni. Bármilyen segítségért nagyon hálás vagyok! 19/l

2019. márc. 6. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én abban sem vagyok biztos, hogy az orvos jól járt el, mert egy nem egy sima rendszertelen menstruációnak tűnik, hanem egy betegségre hasonlít.
2019. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végzett alhasi röntgent, megnézte a petefészkem, a méhem, mindent. Az ambuláns lapon is minden rendben volt
2019. márc. 6. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem meg sem jön, de ugyanúgy fogigátlót kaptam, és a doki mondta, hogy egy random napon is elkezdhetem szedni. Úgy is lett, bajom nem lett, az első levélnél védekeztünk.
2019. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-2 honapig rendszertelen v. kozti verzes normalisnak szamit, mert meg nincs szokva a szervezeted a gogyszerrel. Azt hiszem, irja a bategtajekoztato is.
2019. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer nem állítja be a menstruációt, mivel gyógyszer szedése mellett nem menstruálsz. Ami jelentkezik vérzés, azt megvonásos vérzésnek hívják, de szerintem benne van a betegtájékoztatóban. Így tökmindegy, hogy a gyógyszermentes időben hogy jött meg, ez már nem az a vérzés...

Nem tudom, hogy ez megnyugtat e, olvasd át szépen a betegtájékoztatót, és tartsd be az ott leírtakat!

Ha abbahagyod a gyógyszert valamikor, valszeg vissza fog jönni a problémád. Tehát ha nem védekezésből szeded, érdemes lenne endokrinológushoz fordulnod, hogy a hormonháztartásod rendbeszedje.

2019. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!