Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Mitol fugg, hogy kinek mennyi hormontartalmu fogamzasgatlot ir fel az orvos?

Pl. En Lindynette 30-at szedek, es miert nem 20-at? Az ram hogy hatna? Miert pont nagyobb hormontartalmat irt az orvosom?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogamzásgátlás, fogamzásgátló, hormon, elhízás, orvos, menstruáció

márc. 9. 22:00  Privát üzenet  

A válaszok
Hogy milyen a hormonális alkata. Milyen hosszú a ciklusa, milyen hosszú a vérzése, milyen tünetei vannak a ciklus alatt stb. Vannak gesztagén meg ösztrogén túlsúlyos tabletták. A 20-as Lindynette kifejezetten gesztagéntúlsúlyos, a 30-as kevésbé. Attól, hogy valamelyiknek kicsit magasabb a hormontartalma, még nem rosszabb, sőt, valakinek kifejezetten az a jobb.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont márc. 9. 22:10 Privát üzenet
En Lindynette20-al kezdtem.. fél év után úgyis véreztem miközben szedtem a tablettát. Ezért elmentem az orvoshoz és egy régebbi fajta bogyót írt fel helyette

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont márc. 9. 23:24 Privát üzenet
Hogy melyik orvoslátogatónak sikerült lefizetnie.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont márc. 10. 20:02 Privát üzenet
Utolsó: jaj de humoros valaki. Ugye vágod, hogy mindegyik cég többfajta gyógyszert gyárt, azaz attól, hogy valaki egy céget preferált, még tud válogatni a különböző típusok és hormontartalom között? A Lindynette 20ast ugyanúgy a Richter gyártja, mint a 30ast, azaz - ha igaz is az elméleted- az orvosnak marhára mindegy, melyiket írja fel...

# 4/5Időpont márc. 10. 23:30 Privát üzenet

Egyébként sem értem ezt a hisztit.

1. Ha az orvos eldönti, hogy milyen típusú és hormontartalmú gyógyszert akár írni, a betegnek miért nem mindegy, hogy melyik cég gyártja? Pl a 20/75os etinilösztradiol-gestoden kombó tabiból kB. 15 féle van a piacon, kB. minden cég gyárt ilyet.

2. A patikában kérheti a legolcsóbb, ugyanolyan hatóanyagú készítményt.

# 5/5Időpont márc. 10. 23:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Első nőgyógyászati vizsgálaton mit csinálnak, mit kérdeznek? Szűz vagyok, mesntruáció kimaradás miatt megyek
Először megyek nőgyógyászhoz?
Ciklus 40. napja, menzesz sehol, tesztek negativak. Orvos lesz belole?
Ez mit jelent? Allergiás vagyok a penicillinre?
Ti ha akartok beszélni a nőgyógyászotokkal telefonon, akkor tudtok vele személyesen beszélni, vagy csak az aszisztensével?
Ugyanolyan tipusú fogamzásgátlót írt fel az orvos, mint az elöző dokim, de ma amikor kiváltottam, akkor vettem észre, hogy ez kevesebb hormontartalmú. Szedhetem ugyanúgy?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!