Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Klimax tüneteiről szeretnék...

Klimax tüneteiről szeretnék érdeklődni, kinek milyen volt/van?

Figyelt kérdés

50 éves múltam, évekig voltak tüneteim, de sajnos csak most jöttem rá, hogy a klimax okozhatja őket. Hiába jártam orvosoknál, mindig csak kinevettek, valamiféle képzelt betegnek hittek. Először egy 35 éves Afgán származású háziorvos doktornő, majd ezután egy 40 éve férfi háziorvos.

Nekik nyilván nincsenek ilyen panaszaik, de az bosszantó, hogy még csak nem is tanultak róla!


6 éve kezdődtek a panaszaim. Reggel fél 5 körül erős fejfájással ébredtem, heti 2-3 alkalommal, majd napközben 2-3 alkalommal hánytam is.

Olyan is volt, hogy nem fájt a fejem, nem hánytam, de reggel enyhe hányingerem volt és ez hónapokig eltartott.

Éjjel felébredtem arra, hogy remegek, mert a pizsamát teljesen leizzadtam, és hűtött. Fel kellett kelni és átöltözni. Minden éjszaka, éveken át.


Korán reggel arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt. Igazából úgy éreztem, hogy a bőröm "nem lélegzik". Fel kellett kelni és szellőztetni. Ez jólesett, jobban éreztem volna magamat, ha nem éreztem volna ez mellett valamilyen furcsa nyomást a fejemben, mintha víz alatt lenne és tompa fájdalmat.

Furcsa félelmeim lettek: nem mertem elmenni orvosi rendelőbe szakorvosi vizsgálatra. Még szemészetre sem, ami valóban egy semmiség. Rettegtem attól, hogy valaki megérint és vizsgál. 3 évig nem mertem elmenni nőgyógyászati vizsgálatra (éves rákszűrés). Pedig korábban soha semmitől nem féltem, még szülni is mosolyogva mentem, annak idején!


Időközben kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Ezután mindenki, a háziorvosok és az endokrinológus is az összes tünetet a pajzsmirigyre fogta! A hajhullást és a hízást is.


Gyakran előfordult, hogy mentem valahova az utcán, jó napom volt és semmilyen okom nem volt a szomorúságra. Váratlanul furcsa gondolatok támadtak, ok nélkül nagyon szomorú lettem és sírógörcsöm lett! Olyan kellemetlen volt, hogy el kellett bújni valahova, hogy az emberek ne lássák, hogy nyilvános helyen sírok!


Otthon is váratlanul furcsa gondolatok törtek rám arról, hogy reménytelen az életem, és furcsa félelmek attól, hogy ha beteg leszek, senki nem fog segíteni és egyedül fogok meghalni. Majd olyan gondolatok is, hogy meg akarok halni, mert semmi értelme nincs az életemnek. Ilyenkor nem voltam képes semmire, csak arra, hogy lefeküdjek és egy ideig aludjak. Majd ezután jobban lettem.


Mielőtt bárki elmebetegnek nézne, most közlöm, hogy 6 év szenvedés után most már kb. 1 éve nincsenek ilyen tüneteim! Szóval, ha elmebeteg lennék, akkor magától, segítség és gyógyszer nélkül, mindez nem szűnne meg!

Ezért gondolom, hogy mindezt a klimax okozta és akár máskor is okozhatja!


És, időközben egy új endokrinológus orvosom is lett, aki azt mondta, hogy nem a pajzsmirigy okozta a tüneteket, de azt nem tudta ő sem elmondani, hogy mi okozta (egy idős, nyugdíjas korú doktor úr).


Még mindig rendszeres a menzeszem, ezért félek, hogy a tünetek bármikor visszatérhetnek és ez számomra maga a pokol!

Nem szeretnék szintetikus hormonokat szedni, mert szerintem nagyon ártalmasak!


Valaki szedett már klimaxos tünetekre valamilyem, gyógynövény alapú készítményt, ami segített neki?

Szeretnék időben felkészülni arra az esetre, ha netán a tünetek visszatérnének!


A buta háziorvosokat és endokrinológusokat pedig a legszívesebben megátkoznám azért, amit velem tettek! Évekig hagytak szenvedni és egyszerűen kinevettek, mert valamiféle depressziós, magányos, "képzelt beteg" nőnek hittek, aki szerintük annyira unatkozik, hogy szórakozásból jár be a rendelőbe panaszkodni.


A válaszokat előre is köszönöm! Privátban is szívesen levelezek erről a témáról. Segítsünk egymásnak!



2019. márc. 17. 09:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Igazából, ha jól átgondolom, mégis vannak tüneteim: mellfeszülés (olyan, mint amikor terhes voltam), ízületi fájdalmak, álmatlanság (éjjel 2 órakor szoktam csak elaludni), állandó fáradtság...


Ahhoz képest, amit korábban átéltem, ez már semmisség.

Ja, és most jutott eszembe: annak idején kb. 5 évre teljesen megszűnt a nemi vágyam. Az állapotom miatt párkapcsolatom sem volt.

És csak ezután lassan magától visszatért a nemi vágy.


Azért írtam ilyen sokat a tüneteimről, hogy ezzel segítsek azoknak a nőknek, akik még bizonytalanok abban, hogy mi okozza a panaszaikat. Mert, amikor valaki tudja, hogy mi a baja, akkor segíteni is tud saját magán.


Bár annak idején tudtam volna... Mert, akkor azt hittem, hogy életem végéig súlyosan beteg leszek és senki nem segíthet rajtam!

2019. márc. 17. 10:22
 2/3 anonim ***** válasza:
El kellene menned menopauza rendelésre! Ott tudnak segíteni neked. Egyébként okozhatja a hormon ingadozása ezeket a tüneteket sajnos. Én is nagyon megszenvedtem a változókort. Még számíthatsz a tünetek fellángolására, mivel még menstruálsz. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 13 éve tart a hőhullám. Igaz az utóbbi időben már nem negyed, fél óránként jön.
2019. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es, a Neked segítettek a menopauza rendelésen?
2019. márc. 17. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!