Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely szagtalaní...

Menstruációs kehely szagtalanítása?

Figyelt kérdés
Körülbelül hat hónapja van egy intim tölcsérem, ez idáig semmi probléma nem volt vele. Múlt hónapban viszont valahogy levegő juthatott be, ugyanis rettenetsen bebüdösödött. Ezt a menstruációm utolsó előtti napján vettem észre, akkor alaposan elmostam, kiforraltam és még egy napig használtam. De semmi, a szag megmaradt. Próbáltam szappannal, fertőtlenítő szappannal, a forralással. Mit csináljak? Ha domestosba áztatom egy 15 percet? Semmi tippem, segítsetek kérlek. (MeLuna kelyhem van)

2019. márc. 19. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Domestosba semmiképp ne áztasd!

Első körben kifőzéskor próbálj meg egy kis ecetet tenni a vízbe. Ha mégis marad valamennyi szaga, akkor a két legjobb szagtalanító (és még az esetleges elszíneződést is leszedi) a hidrogén peroxid tabletta és a nátrium perkarbonát. Előbbit gyógyszertárban lehet kapni, Hyperol tabletta néven, ebből 3%-os oldatot kell készíteni a leírása szerint, és ebben benne hagyni pár órát. Az utóbbit bio boltban lehet kapni, én ott vettem. Egy befőttes üvegbe 1 ek-val kell tenni + víz, egész este is ázhat benne a kehely, utána alaposan mosd el.

2019. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan jártam, kérdező, és semmi, de semmi nem vitte le a szagot, pedig eceteztem, mosószerek, forralás... nem is mertem visszatenni. Feltúrtam az internetet, és láttam vmi angol fórumon, hogy többen is kitették a napra, és volt-nincs szag. Gondoltam, kipróbálom, és tényleg hatott! Egy délelőttre tettem ki az ablakba, most olyan, mint újkorában. Egy próbát mindenképp megér :)
2019. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek! Kipróbáltam az ecetet, használni használt egy keveset, de nem lett utána azért az igazi. Kiraktan az erkélyre is a napra (nagyon biztosra akartam menni) és láss csodát, tényleg működött. Nem tudom miért, meg hogyan, de teljesen kiment belőle a szag. Szóval csak ajánlani tudom mindnekinek! Köszi nektek mégegyszer
2019. ápr. 3. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok! A MeLuna kehellyel én is így jártam a második intimkehellyel abszolvált ciklus végén, szóval összesen eddig max 10 napot használtam. Ez ugye nem orvosi szilikon, kár volt elhinni, hogy ugyanolyan jó... Persze pont most nem süt a nap, amikor kéne :D de amint kisüt, megy az ablakba. Fél óráig forraltam éjszaka, ecettel is kiöblítettem, de nem az igazi. A másik orvosi szilikon kelyhemmel nincs ilyen gond.
2019. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kurama88 válasza:
4es hsz, nekem is Meluna van, ez harmadik ciklusom és semmi gondom nincs vele, van szilikonom (egy drágább modell) is de azt nem szeretem, nekem túl puha. Szerintem ha napoztatod rendben lesz. Úgy tudom csak rövidebb az élettartama mint a szilikonnak.
2020. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezertn nem kell kelyhet hasznalni , rem igenytelen
2020. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!