Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire lenne fontos elmennem...

Mennyire lenne fontos elmennem nőgyógyászhoz? Lehet komoly? Anyukám nem nagyon akar elvinni, petefészek cysta, részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval február 22-én voltam UH-n hasi fájdalmakkal. Azt mondták nincs nagy elváltozás, csak cysták. "Bal petefészekben több apró simplex cysta".

Na ezután következő hétfőn elmentem a házidokihoz, aki azt mondta, nyugodjak meg, semmi baj, de ha 1-2 héten belül nem jön meg a menzeszem, akkor menjek el nőgyógyászhoz. Mert hogy januárban és februárban sem jött meg. Én okos pedig elfelejtettem megkérdezni, hogy az is normális-e, hogy fáj ott bal oldalt alul. Na szóval múlt héten jött meg úgy ahogy szokott, ugyanolyan fájdalmakkal, minden a szokásos, tegnap pedig vége lett. A fájdalom pedig még mindig van. Átlag napi 3-4x fájdul meg bal alul, de pár mp és nem is vészesen erős, ma viszont percekig éreztem hogy fáj. Ehét kedden ahogy a suliban vettem fel a kabátom, irgalmatlan erősen szúrt bele a fájás, bal oldalt, de nem alul.

Mondtam anyának hogy vigyen már el orvoshoz, de azt mondta hogy minek, ha már megjött. A zenetanárnőm is tud a helyzetről, at mondta, muszáj lenne orvoshoz mennem. Én akarok is, ha anyum nem visz el, majd megyek egyedül vagy nem tudom... 16 éves vagyok.


2019. márc. 23. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem életbevágó elmenned, de valószínűleg hasznos lenne, biztosan a cisztáid fájnak, és az okokat sem ártana megtalálni hogy kezelhesd a helyzetet (valószínűleg van hormonzavar mögötte, ha össze-vissza menstruálsz is). Nem árt még most időben rendbe tenni a dolgokat, hogy ne később a gyerekvállaláskor legyenek gondok.

Szerintem 16 évesen már mehetsz egyedül is orvoshoz, nekem legalábbis vannak emlékeim ebből a koromból, hogy egyedül eljártam szakorvosokhoz annak idején...

(amúgy...ez részletkérdés, de a zenetanárnőddel beszéled meg a ciklusodat?)

2019. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nagyon régóta ismerjük a zenetanárt, már viszonylag elég közeli a kapcsolatunk és már az UH előtt tudott a hasfájásról, utána megkérdezte mit mondott a házidoki, így alapból már tudott a cystákról is. Kedden volt óránk, aznap volt a hirtelen hasfájás az óra előtt és elmeséltem neki, utána gondoltam már úgyis mindegy így elmondtam.. Meg aztán hátha beszél anyummal hogy kéne doki. :/

2019. márc. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!