Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ebből baj lesz?

Szerintetek ebből baj lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, de nem tudom már mit tegyek. Több, mint 2 éve hüvelygombával küszködöm. Voltam nőgyógyásznál sokszor, mindig felírt szájon át szedhető gyógyszert, hüvelykúpot és kenőcsöt is. A párom is kezelve volt, 60 fokon mosolyom a fehérneműket. Fogalmam sincs mi miatt tér vissza. A gyógyszerek csam egy ideig segítenek, utána vissza is jön. Most nem állok úgy anyagilag, hogy gyógyszert vehessek, hiába írja fel a doki, úgysem használna. Házi prakikákra lennék kíváncsi. Amit eddig használtam: sós, ecetes ülőfürdő, joghurtos tampon, szódabikarbónás öblítés.

Egyéb tudnivalók: PCOS-em van.



2019. márc. 24. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Candida diéta. Nézz utána a neten, fent van miből áll. Hajrá!
2019. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene minden neten talált házi praktikát kipróbálnod, mert némelyik többet árt mint használ. A szódabikarbónás öblítés úgy baromság ahogy van, adott egy savas kémhatású környezet amit átöblítesz lúgos kémhatású anyaggal. Fenntartó “kezelésként” alkalmazod legalább 2 gyógyszeres időszak között? Mert akkor ez lehet az egyik lehetséges magyarázata annak, hogy miért visszatérő vendég a hüvelygomba.
2019. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónát ne alkalmazz! Inkább Vitagin C hüvelykrémet vegyél magadnak. Ezt jól be tudod osztani. Ezüstkolloidos tampont tegyél fel, ez megöli a gombát. Bórax glicerines tampont is használhatsz. Ez nem drága, és hatásos. Legalább 4 órát legyen fent a gyógyszeres tampon.
2019. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amíg a gyógyszerkezeleést kaptam, addig nem használtam házi praktikákat.... Most kezdtem el, mert már tényleg nem látok reményt. Nem tudom minek is vannak orvosok, ha úgysem tudnak segíteni.
2019. márc. 25. 06:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokaknak segítenek az orvosok, az, hogy a te eseted nehézkesebb, az sajnálatos. Az étrend is nagyon fontos, illetve ha stresszelsz, az is árt. Esetleg ha orvost váltanál, hátha jobb lenne. Betadine-t se alkalmazz, sokszor olvasom a neten, de már elavult, nem alkalmas kezelésre.
2019. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Viszont a stresszt nem tudom kiiktatni. Egyetemre járok, ez ezzel jár. Igazából sok embertől hallom, hogy nem tudnak segíteni az orvosok, ez nem csak az én bajom. A betadinet még nem mertem használni.
2019. márc. 25. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm nem mossa lent magát semmiféle vegyszeres szappannal, hanem sima vízzel tisztítja magát. Az elején azt gondoltam, hogy őrültség, de egyáltalán nem büdös lent neki, sőt, már nem is piros neki, napi 1x, ha úgy érzi, többször tusol. Bár ez alap higiénia. Én férfi vagyok, és nem értek ezekhez, de barátnőmnek bevált, gondoltam megosztom veled. Lehet ezek borítják fel a ph-d lent. Bár ha jelen van a gomba, azt kezelni kell, megelőzésre jó lehet amit írtam. Ja, és ő a tampont is elhagyta.
2019. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hüvely mellesleg öntisztuló. :)
2019. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tampont én se használok. Most éppen jobban vagyok, kevesebb cukrot eszem és több grapefruitcseppet.
2019. márc. 26. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!