Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriozist csak laparos...

Az endometriozist csak laparoszkopiaval veszik eszre? Lehetseges, hogy ultrahanggal is latjak?

Figyelt kérdés

Nagyon eros a gyanum (de nyilvan nem akarom magam diagnosztizalni), hogy endo allhat a hatterbe, nemsokara megyek a nogyogyaszomhoz, viszont attol tartok, hogy javasol egy laparoszkopiat, belemegyek es nem endo lesz. Es akkor foloslegesen mutettem meg magam.

De attol is felek, hogy azt mondja, hogy nem kell laparoszkopia, majd evek mulva mikor meddo leszek rajon egy masik orvos, hogy endo miatt lehet es mar keso.

Lehet tulgondolom, de mar minden gondolatom a “mivanha”-k korul forog, teljesen raparaztam. (Jo par ev mulva mar szeretnenk gyerekeket a parommal es nem akarom, hogy megbanjam, hogy nem mentem el, mert feltem...)

22/N



2019. márc. 27. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Látszódhat UH-n is, de hidd el, nem akarod, hogy olyan durván előrehaladott legyen az állapotod, hogy így is tudják diagnosztizálni.

Nyilván ha lenne egyszerűbb módszer, akkor ezt alkalmaznánk, de sajnos nem így van.

2019. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyes stádiumú volt. Nem látszott ultrahanggal. Laparoszkópos átjárhatóságit beszéltünk meg a dokival direkt, mert a gyanú nálam is megvolt.

Egyébként 2-3 nap volt a felépülés. Plusz az a pár hét, amíg nem sportolhattam normálisan, de nem egy nagy was ist das.

2019. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező? miért gyanakodsz ennyire endora? Pontosan milyen tüneteid vannak, ami alapján ezt gondolod?
2019. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor látszik UH-n, ha a petefészek én csokoládécisztát alkot. Ha csak a hashártyán van, akkor nem. Még akkor sem, ha nagyon súlyos.
2019. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!