Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egyszer előfordul ciszta...

Ha egyszer előfordul ciszta utána nagyobb esély van rá?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg úgy is lehet ciszta hogy az illető nem is tud róla mert magától elmúlik. Nekem viszont most volt egy ami 2 hónapra összezavarta a menzeszem. Eddig még nem tapasztaltam ilyet, tudtommal még cisztám nem volt, mindig rendszeres volt a menzeszem.

Nem akarok paranoiás lenni, de rémálmom hogy pcos vagy endometriózisom alakul ki..


2019. márc. 28. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A pcos-nek és az endonak nincs sok köze hozzá.

A pcos neve megtévesztő - policisztás ovárium szindróma. De azok valójában nem ciszták, csak meg nem ért tüszők, melyek ottmaradnak a petefészekben.

Az endónál meg a méhnyálkahártya nő mindenféle rendellenes helyre.

Ciszta meg lehet bármikor bárkinek. Az orvosok sem tudják megmondani, hogy miért alakulnak ki. Nincs tipikus kiváltó ok vagy olyan praktika amivel elkerülhető.

2019. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!