Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire higiénikus a mosható...

Mennyire higiénikus a mosható tisztasági betét? Hogyan szoktátok használni, akik használtok ilyet? Milyen gyakran cserélitek és mossátok? Mi van, ha erősebb a vérzésetek, vagy ha hajnaltól késő estig nem vagytok otthon?

Figyelt kérdés
Értem a környezetkímélő indoklást, ugyanakkor vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy ez minden esetben ki tudja-e váltani megfelelően az eldobható betétet. Anyám még emlékszik arra, milyen volt a mensesbugyi, amit ő még használt, én már nem, arról nincsenek jó emlékei.
2019. márc. 28. 21:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%
Sohse hallottam meg ilyenrol, pedig mrnstrualok vagy 17 eve
2019. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
ez valami új trend. szerintem szörnyű, többi ruhához biztos nem dobnám be, kézzel mosás nem olyan alapos mint a gép, és ugyanúgy vízpazarló, annyit meg úgyse vár senki hogy egy programnyi mosható betét összegyűljön (meg valszeg nem is vesz annyit, mert darabja valami 2-3000 ft ha jól emlékszem). szerintem ha mindenképpen környezettudatos akarsz lenni, próbáld ki a menstruációs kelyhet
2019. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazából olvastam, hogy vissza akarják szorítani a műanyag termékek használatát, és a betét is fel volt sorolva. Most erről még nem szavaztak szerencsére.
2019. márc. 29. 20:06
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta használok mosható betétet. Csak akkor veszek eldobhatót, ha egész nap úton vagyok.

Nagyon szeretem. Nincs műanyag érzésem, mert pamut a felülete.

Több betét is allergiás reakciót váltott ki nálam (gondolom valami festék, vagy illatanyag okozta), így találtam rá erre a megoldásra.

Teljesen higiénikus, tökéletesen mosható. Évek óta meglévő darabjaim pont olyanok, mint az újak.

Nem jár sok vízzel a mosás. Hideg vízben szoktam a napi adagot beáztatni (a vér csak hideg vízzel jön ki!). A foltot átdörzsölöm marhaepe szappannal. Szoktam állni hagyni rajta a szappant, hogy hasson. Ha kijött a folt, egy hideg öblítés és mehet a mosógépbe. Ha aznap nem mosom ki, akkor beáztatva marad egy kicsi vödörben másnapig. A többi fehérneművel, vagy valami hasonló textillel együtt mosom. Ilyenkor úgy időzítem a mosást, hogy összejöjjön egy gépre való az együtt mosható dolgokból. Nem indítok külön mosást annak a pár betétnek.

Naponta kb. 5 percet vesz igénybe az öblítés. Nekem szárítógépben szárad, így mosás után szinte azonnal rendelkezésre áll. Kb. 2 napi adagot vásároltam. Ugyanannyi időnként cserélem, mint a megfelelő méretű eldobhatót.

Én viszek hozzá egy zacsit a munkahelyemre és abban tartom a használtakat. Ha hazaérek, azonnal áztatom.

Nekem ez nem okoz gondot. Próbálok környezetbarát háztartást vezetni, kevés szemetet termelünk. Egyáltalán nem érzem áldozatnak, hogy szinte mindenből a mosható változatot részesítem előnyben.

2019. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nálam hetente jön össze egy gépre való mosás, ahol többen élnek, ott gyakrabban, de én egyedül vagyok, szárítógépem meg nincs, nem fér el. Őszintén szólva én nem szívesen hurcolásznék véres textíliákat magammal, meg ha erősebb vérzésem van, akkor eleve gyakrabban kell cserélni.


Viszont olvastam, hogy ebből az eldobhatót nem fogják kivonni a forgalomból (valószínűleg látják, hogy nem teljes mértékben helyettesíthető), csak valamit rá kell rakni a csomagolásra. Ettől függetlenül érdekelnek további tapasztalatok is.

2019. márc. 31. 23:32
 6/24 anonim ***** válasza:
17%

Elég undorítónak tűnik ez a megoldás számomra.

Nekem az intimkehely vált be, környezetbarát, egész nap kitart, olcsó és kényelmes.

2019. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A kehelyre nem térnék ki ebben a kérdésben, de nekem eleve kényelmetlenek az ilyen megoldások, a tampon is, a kehely is, természetesen akinek az a kényelmes, használja azt. Én betétet használok, az vált be, a kérdést nem szeretném más irányba terelni.
2019. ápr. 1. 10:53
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Csak gondoltam, megemlítem, hogy van ilyen is, és az is környezetkímélő, ha már ez volt a szempont a kérdésben.

Amúgy állítólag van valami intimkelyhes - mosibetétes csoport face-en ahol segítenek bármiben, én nem vagyok tagja, csak hallottam róla: [link]

Itt gondolom kaphatsz választ erre akkor, ha csak a mosibetét opció nálad.

Én mindenesetre nem bíznék benne, hogy a pamutot annyira ki lehet fertőtleníteni, de te tudod...

2019. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kehely mellé használok mosható betétet. Tehát erről tudok beszámolni. Én cserekor egyből öblítem a víz alatt. Kb. mint a szivacsot, többször kicsavarom. Mikor friss, akkor elég hatékonyan kijön belőle a nagyja. Mikor már csak épphogy foltos, akkor bedobom a szennyesbe. Én gyakrabban mosok, de mivel ilyenkor a 90%a már kijött belőle, szerintem egy hetet is nyugodtan ki lehet várni. Én ezeket a ruhákkal együtt mosom. (Bugyit is kimosod a többivel, ha baleset történik. Szerintem ez ugyanolyan, de megértem ha elsőre furcsa)

Elhiszem, hogy anyukádnak rossz emlékei vannak. De azóta korszerű textilek vannak. Valószínüleg sokkal kényelmesebbek, mint a semmit nem szellőző gumibugyi+vatta kombináció.

Nem biztos, hogy teljesen ki kell váltani az eldobható betéteket. De versenyképes alternatíva attól még lehet a mosható

2019. ápr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Már van annyi tapasztalatom, hogy egész napos mászkálásnál elkerüljem a balesetet, inkább éjszaka szokott ilyen lenni, de azt azonnal beáztatom, csak a mosható betétet mindig mosni kell, nem csak baleset esetén. Nálam meg gyakran fordul elő olyan, hogy hosszabb napom van, akkor meg praktikusabb, ha napközben többször tudom cserélni, és nem hurcolászom magammal a véres cuccot amíg hazaérek. Én felhelyezős dolgokat nem fogok használni. Ha nem muszáj, nem állok át az eldobhatóról, nem azért született a kérdés, mert nagyon át akarnék állni.
2019. ápr. 3. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!