Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálnak, hogyan vizsgáln...

Mit csinálnak, hogyan vizsgálnak az endokrinológián?

Figyelt kérdés

10 hónapja szültem, még szoptatok. Szülés után egy hét alatt lement 20 kg, (terhesség alatt nagyon vizesedtem), ez a 20 kg vissza is jött az utóbbi pár hónap alatt. Terhesség alatt Letroxot kellett szednem mert magas volt a TSH. Most rendben van a TSH a labor eredményeim szerint. A háziorvosom elküldött kardiológiára, nőgyógyászhoz, mindenhol minden rendben van. A fogyás viszont diéta és sport mellett sem megy,

sőt még inkább jönnek fel a kilók... Most beutaltak az endokrinológiára. A papíromra az van írva hogy Kérem szíves szakvizsgálatát és szükség esetén osztályos felvételét. Bent tarthatnak? Milyen vizsgálatokat végeznek itt?

Esetleg volt már valaki ilyen helyzetben? Jó lenne ha nem tartanának bent, kislányom még szopizik.


Gyógyszert nem szedek. Tüneteim:

alacsony vérnyomás,

nehéz légzés hanyatt fekve,

fáradtság,(kislányom egész éjjel alszik,szóval én is tudok aludni éjjel)

ingerlékenység,

fázás,

menstruáció még mindig nem jött meg.



2019. ápr. 3. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam egy darbig. Az ég világon semmit nem csináltak. Csak havonta küldtek laborra és kb. egy pillantást vetettek mindig a TSH és T4 értékekre. Majd írták is ki a következő laborra az időpontot
2019. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az endokrinológusnak az a feladata, hogy feltérképezze a hormonháztartásod. Hormonszinteket vérből és nyálból lehet kimutatni, tehát nincs olyan dolog, ami miatt bent tartanának. Különböző időpontokban méregetik a hormonszintedet, majd mondják, mikor kell mintákat adni.

Egyébként jó, hogy elküldtek, mert ez nagyon fontos és hasznos vizsgálat!

2019. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jó endokrinológus (ne sajnáld rá a pénzt,sok a kontár, nem törődő, papírt kezelő) kikérdez, megnézi a látható, tapintható részeket. Terheléses vizsgálatot ír ki, megfelelő időpontban kér különböző vérvételeket. Ezeknél nem tartanak bent, azt jelenti inkább hogy felvesznek a betegeik közé, rendszeresen kell járni.

A tsh sajnos nem minden, pl 3-4 még papíron jó, de egy termékeny korú nőnek sok gondot tud okozni pl amit felsoroltál, ezt is endokrinológus tudja megnézetni jobban, egy eltolódott t3 vagy antitpo is tud ilyet. Amiket leírtál amúgy tipikus pajzsmirigy tünetek.

Az endokrin betegségek pedig szeretnek társulni, általában nem egyedül vannak, tehát lehet a pajzsmirigy gond mellett egy IR ami a hízást okozta. Erre pl már csak endokrinológus és nőgyógyász esetleg belgyógyász küldhet.

2019. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek! 🙂🙂🙂😊 Így már nyugodtabban megyek!
2019. ápr. 3. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos igaz, hogy kevés a jó szakember. :( Én egy nevesebb orvosnál voltam. Még ő se foglalkozott velem kellően. Aztán elakartam menni egy igazán jóhírűhőz. Hozzá meg szinte csak protekcióval lehet bekerülni. Úgyhogy ez is ugrott.


(Nekem kicsit egyedi a problémám. Legalábbis azt hiszem. Jó a TSH-m, de alacsony 7,5 körüli a T4-em. TSH miatt azt mondják, hogy ez így jó. De közben tipikus tüneteim vannak... Szóval nem vagyok meggyőzve, de nem tudom, hogy menjek-e tovább. Tudva, hogy a magánrendelés egy vagyon. :( )

2019. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!