Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász elmondhatja az...

A nőgyógyász elmondhatja az anyámnak, hogy nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés

Összeszedtem egy gombás fertőzést szinte bizonyosan az iskolánk mosdójában. Csak néhány napja észleltem először a tüneteket. (Egyébként enyhülni látszik a dolog, de gondolom nem múlhat el magától az ilyesmi.)

Anyukámnak még nem szóltam, mivel félek, hogy a nőgyógyász (merthogy anya biztos oda fog vinni) el fogja mondani anyámnak, hogy már nem vagyok szűz. Olvastam olyat, hogy orvosi titoktartás, de nem tudom, hogy ez mennyire igaz, főleg ha egy nagyon konzervatív dokit kapok.

Ha külön meg is kérném az orvost, hogy ne mondja el, szerintetek megtenné?

Köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 7. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, hány éves vagy?
2019. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Igen és a facebookjára is ki fogja írni...
2019. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 nem fogom elmondani. Mire gondolsz, hány éves kortól nem mondja el tudomásod szerint?


#2 nem ertem, miért nem lehet szimplán egy “nem” szót leírni, de azért kösz a választ

2019. ápr. 7. 14:11
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Egy tizennyolc éves dolgait nyilván nem fogja az anyával megbeszélni. Ha egy tíz éves jönne neki azzal hogy már nem szűz, akkor nyilván szól, hisz szexuális bántalmazás áll fent egyértelműen.
2019. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mivel feltűnően titkolod a korod egy anonim oldalon, még az se lepne meg ha tizennégy alatt lennél....
2019. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A szűzhártya állapota és a szüzesség két különböző dolog. Nem következik belőle, hogy szexeltél, viszont ha anamnézis során felmerül bármilyen együttlétre vonatkozó kérdés, arra nem célszerű hazudni csak az anyukától való félelem miatt.

A szülő nem köteles téged elkísérni, sem bent lenni a vizsgálat során. Ha pedig vagy annyira érett, hogy szexelj, akkor egyedül el tudsz menni az orvoshoz is.

2019. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Eleve nem értem ha ilyen nagylány vagy, hogy szexelsz, akkor minek kísérgetne anyukád az orvoshoz? Egyedül nem találsz oda, vagy mi a probléma?
2019. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Magadtol is elmehetsz nyugodtan nőgyógyászhoz, nem kell hozza anyukád.
2019. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ártana, ha leírnád hány éves vagy. Mert ha anyukáddal "kell" menned, akkor nagyon fiatal vagy, viszont akkor ide ki sem írhatnál kérdést.

Egyébként nem, az orvosi titoktartás vonatkozik minden orvosra, főleg ha nem anyukáddal mész és nem kérdez rá konkrétan, magától nem fogja elkotyogni, hogy jajj, te "nemszűz" kislány, micsoda dolog ez, hanem egyedül, vagy valamelyik barátnőddel.

Még annyit: a "konzervatív" orvos sem fogja csak úgy elmondani. Kb. leszarja. Amúgy sincs semmi köze hozzá. Mármint az orvosnak. Jelzem, ha tényleg túl vagy egy bizonyos koron.

Ha el is kísér anyud a vizsgálatra, nyugodtan mondd neki, hogy nem kell veled bemennie, várjon kint.

2019. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

14 felett vagyok, 18 alatt.

Tisztában vagyok vele, hogy az, hogy nincs szűzhártya, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a személy nem szűz. Viszont én úgy tudom, hogy a szűzeket másképp vizsgálják meg, ezért az orvos vizsgálat előtt megkérdezi a pácienst, hogy szűz-e.

Amúgy nem értem, miért kell bunkonak lenni, nem csak úgy ri b anckodom ossze-vissza, szerelemből vesztettem el, több, mint 9 hónap után a barátommal, akiben teljesen megbízok. Szóval innentől nem reagálok arra, ha valaki a korommal szekál.

Az meg eddig eszembe sem jutott, hogy egyedül menjek, nem is tudom miért. De ez lenne a legjobb, szóval azt hiszem, így lesz.

Ha valamilyen okból mégsem sikerülne, arra az esetre várom a további válaszokat azt illetően, hogy elmondaná-e az orvos.

2019. ápr. 7. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!