Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az általános labor eredmény...

Ha az általános labor eredményemen jó volt a glüköz értéke, attól még lehet nekem IR-em?

Figyelt kérdés
Elmaradó menzesz miatt jött fel, hogy lehet az IR-től van. Minden értékem jó volt, kivéve a vas (kevés), illetve a progeszteron szint is. Mivel a doki nem küldött tovább, csak felírt egy vas gyógyszert, ezért gondoltam, hogy magánban elmennék IR vizsgálatra.
2019. ápr. 7. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van rá keret, akkor legalább 3 pontos terheléses vércukor és inzulinszintet nézess. Ebből kiderül, van-e IR-ed.

Miért gyanakszol erre? Vannak erre jellemző tüneteid?

2019. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alacsony progeszteronszint magyarázza miért marad el a menzeszed - nincs rendes ovulációd. Ezt pl. valóban okozhatja IR, de nagyon sok más is. Kérdésedre a válasz: az IR tipikus “tünete”, hogy a vércukor érték normális, a probléma a háttérben zajlik, az inzulinnal. Ahogy írták 3 pontos terheléses vizsgálat + pajzsmirigy + akár női hormonpanel ciklus 3. és 21. napján. Meg persze egy jó endokrinológus.
2019. ápr. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A rutin labor glükóz értéke 6-ig szokott "normális" lenni, nekem mikor 5,9 volt, akkor sem foglalkoztak vele, pedig évekig tartó magánnyomozásom után kiderült, IR-em van. Ha gyanakszol, mindenképp csináltasd meg a már leírt 3 pontos vizsgálatot inzulinszintekkel együtt és a hormonpanelt.
2019. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kimaradozik a menstruácóm. Illetve nagymamám inzulinozta magát, anyukám egyenlőre nem, de már neki is sajnos sokszor magas a cukra. SZóval az öröklődés gyanúja fent áll.
2019. ápr. 8. 22:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt letudnátok írni, hogy hogyan néz ki egy ilyen vérvétel? Csak olvasgattam és valahol azt írják, hogy 2x vesznek vért valahol pedig 3x.
2019. ápr. 9. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:

0. ujjból vércukrot mérnek, mert bizonyos érték felett (7,0 vagy 7,5 nem tudom) nem terhelhetnek - sajnos ezt a lépést sok helyen kihagyják (jellemzően tb alapon)

1. éhgyomorra leveszik az első adagot

2. rögtön ezután megiszod a kb. 2,5-3 dl vízben feloldott 75 gr cukros oldatot (kicsi citromlével lehet "lágyítani")

3. szigorúan helyben maradva (váróban), a lehető legkevesebb mozgással (max. mosdóba mehetsz el) vársz 60 percet, ezután leveszik a következő mintát.

4. 120 perc után (még mindig a váróban ücsörögsz) leveszik a harmadik mintát, és ezzel kész

2019. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: ha nagyon rosszul vagy, netán kihányod a cukros lötyit, akkor sajnos eredménytelen a vizsgálat.

Terheléses vércukor vizsgálatot 3 havonta szabad végeztetni.


(Népi megfigyelés: minél szarabbul vagy közben, annál rosszabbak az eredmények - de ez nincs bizonyítva, csak megfigyelés :-))

2019. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! megcsináltattam, szerintetetek ezek az eredmények feldobják az IR gyanúját?

Glukóz meghatározása vérben 2,5 mmol/L

60 perces glukóz 2,6 mmol/L

120 perces glukóz 2,0 mmol/L

Inzulin meghatározása 10,3 mIU/L

Inzulin 60 perc 185,9 mIU/L

Inzulin 120 perc 41,8 mIU/L

HOMA index (natív cső) 1,14


Tsh:1,24


Én nem is értem, hogy hogyan lett ilyen kevés a glüköz!! Amikor 2 hónapja voltam vérvételen ott 5,2 lett. Ez lehetséges mert az ezt megelőző napban nem igazán ettem, és sajnos utána értesültem hogy 150 grammos CH diétát kellett volna tartani, ezt nem mondta nekem senki.

2019. ápr. 17. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos minden eredményed elég rossz :-(

A cukrod az éhezéstől is és a magas inzulintól is alacsony. Igen, bocs azt nem írtam, hogy "normálisan" kell étkezni a vizsgálat előtti napokban. Nem gondoltam, hogy gyakorlatilag nem eszel.

Az összes inzulinod nagyon magas, erre már valószínűleg gyógyszert is ír majd a doki, minél előbb menj el egy endokrinológushoz. De a diéta + sport alap.

A HOMA index nem mérvadó!

2019. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! el is kezdtem a diétát. Sajnos a családban, anyai ágról mindenki cukros volt :( .
2019. ápr. 17. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!