Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS, és IR. Hogyan tovább?

PCOS, és IR. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nos, kezdjuk a legelejen.. eloszor a menstruaciom 10-11eves koromban jott meg, de csak egyszer megjott aztan semmi. Nem foglalkoztunk vele kulonosebben, majd ugyis megjon, csak kicsit kesobb. Hat nem igy lett.. 13evesen elmentunk gyerek nogyogyaszatra, ott nagyjabol megneztek, de semmit sem kezdtek a dologgal, felirta e-vitamint, es ezt kellett szednem. Csodak-csodajara megjott, aztan megint nem, es igy tovabb jo par evig. Nem foglalkoztam vele, nem tudtam mi ez, gondoltam normalis, es ha nagyobb leszek rendbe jon. Amikor betoltottem a 18-at, ra talan 1hetre, megjott a menstruaciom, nyilvan orultem neki, hiszen tul nyomo reszt inkabb nem volt meg... Itt kezdodott a pokol... 12napig menstrualtam, 2napig nem, aztan megint 12, hozza tarsult a borzalom fajdalom, es a tobbi. Elmentem nodokihoz, es felirt fogamzasgatlot, mondom kellemest a hasznossal, ugyis epp akkor lett baratom. Cypromoxet irt fel, ami segit a hormonokat helyreallitani. Sok rosszat hallottam a fogamzasgatlokrol, de nem erdekelt. Vegre havi 1x menstrualtam, normális ideig, fajdalom nelkul. Szuper! Szoval kiderult a PCOS. Oke.. Utana nézegettem, akkor eroszakoskodtam, es igy volt 3pontos vercukor is, a doki azt mondta IR-es vagyok. Hat rendben, akkor IR, PCOS. Ez 2eve volt (A Cypromixet, csak 1evig szedhettem, azota Yadine fogamzasgatlora tertem at). Most 20eves vagyok, es elkezdett aggasztani ez az egesz. Tudom, eletmod valtas (160g etrend, es mozgás). De ennyi? Semmi mas? Nekem semmit sem mondott a nodoki ezen kivul. Es igazabol mostmar elkezdtem felni, hogy mi van ha meddo leszek? Nyilvan nem azonnal, de a jovoben mar szeretnek kis babat, vagy legalabbis tervezgetni, es az hogy a meddoseg is benne van a pakliban az elkeserito. Hogyan tovabb? A nodoki semmit sem mondott, nem tudom mi van a pajzsmirigyemmel, igazabol azt sem tudom milyen az Ir ertekem, kell-e ra gyogyszer vagy barmi. Azt se tudom mennyi ciszta van a petefeszkemben, vagy hogy milyen nagyok. Csak annyit tudok, hogy fogamzasgatlot szedek, es tunetmentes vagyok, ez rendben is van, de ha egyszer abba hagyom, marpedig abba kell, ha babat szeretnek, akkor megint 12nap menstruacio, es 2 nem? Hogyan tovabb? Az mar biztos, hogy magan endodokihoz kell menni, de az a szomoru, hogy a nogyogyaszom is endokrinologus, es ha hozza maganba mennek akkor esetleg nem legyintene, hogy ugyan, nem kell pajzsmirigy vizsgalat?! Hat ennyi, tanacsot szeretnek kerni, hogy merre induljak el, es hogyan? Hogyha magan dokihoz szeretnek menni, akkor mivel menjek hozza, hogy miket szeretnek megnezetni, es ez mennyibe fog kerulni? Ha esetleg tudtok megbizhato, lelkiismeretes dokit, akkor privatban szivesen varom! Esetleg ha neked is van torteneted ird le kerlek, vagy hogy lettel fogamzasgatlo nelkul tunetmentes. 2eve tudom hellyelkozzel, hogy mi a bajom, de csak most kaptam eszbe, hogy ezzel bizony foglalkozni kell, nem eleg az a fogamzasgatlo. Koszonom, ha elolvastad, es valaszolsz!

2019. ápr. 18. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem pco-m nem volt, de ir és pajzsmirigy alulműködésem igen. 10 (!!) hónap alatt rendbetett az endokrinológus na meg persze a kitartásom a diéta és a mozgás mellett. Az eredmény 25 kg fogyás és a kislányom. Mindenképpen menj el magánban, akár úgy, hogy előtte már megnézeted magánlaborban a pajzsmirigyed (tsh, t3, t4, Anti tpo), de szerintem ne a nőgyógyászodhoz menj.
2019. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!