Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori hüvelygomba, felfázás?

Gyakori hüvelygomba, felfázás?

Figyelt kérdés
Mióta aktív nemi életet élek, nagyon gyakran vannak hol felfázásos, hol hüvelygombára utaló tüneteim. 2 éve vagyunk együtt, nem cserélgetem a partnereim, odafigyelünk a higiéniára, tényleg minden apróságra, ami számíthat. Minden szex után pisilek, mosakszom rendesen. Fogamzásgátlót szedek, bár a gomba miatt sokszor gumit használunk, most már egy jó ideje, hiszen olyan, mintha a gombám nem akarna múlni. Van,hogy egy kezelés után elmúlik, de visszajön, még akkor is, ha minden alkalommal gumival védekezünk. Sokszor vizelési ingert, csipő, égető, folyamatos diszkomfort érzést érzek odalent, pisiléskor is. Van hogy ez felerősödik,van hogy enyhül. Aztán másnap reggel arra kelek, hogy iszonyatosan viszketek odalent. Sajnos nagyon stresszes vagyok az egyetem miatt, azt vettem észre, hogy általában ezek a tünetek a "nehezebb" időszakokban erősödnek fel. Legutoljára decemberben, vizsgaidőszakban szenvedtem így, de most, a sok ZH közeledtével újra érzem, hogy egyre csak rosszabb. Millió antibiotikumot szedtem már, a háziorvos egymás után írta fel őket, eleinte használt, majd egy vizelettenyésztést kértem, kiderült, E. coli van a vizeletemben. Akkor 15 napig bivalyerős antibiotikum, utána negatív lett a tenyésztés. Azóta lényegében rettegek, olyan, mintha egyfolytában éreznék valamit enyhén,iszonyatosan félek, hogy valami bajom lesz.Januárban 3 orvosnál is voltam emiatt, a sima sztks nőgyógyászomnál, egy urulógusnál, és egy igen drága magánorvosnál is, aki csak annyit mondott, hogy hát ez gomba, felírt 20 ezer Ftnyi gyógyszert, majd a kezelés után 1 héttel újra elkezdtem viszketni,még jobban is, mint előtte. Szerintem annyiféle krémem, gyógyszerem van itthon, hogy már patikát nyithatnék. Persze az orvosok csak "tesztelik" rajtam az ötvenezredikféle gyógyszert, de semmi se használ. Hüvelygombám egyébként fiatalabb komorban is volt, amikor még egyáltalán nem is éltem nemi életet. Gyógyszert már nem akarok szedni, inkább árt, mint segítene. Felfázásos problémára találtam viszont a D-mannózt, amiről nagyon sok jó tapasztalatot olvastam, bár nem tudom, ezeknek szabad e hinni, így erről is szeretném kikérni a véleményét annak, aki próbálta. Viszont nagyon sok ember mondja nekem, hogy a probléma fejemben van, pszichológushoz kéne ezzel mennem, mert ez nem normális,hogy nem tudom ezt elengedni, szabályosan rettegek, hogy mikor jön elő megint, nagyon sokat stresszelek apró dolgokon is, illetve mostanában nagypn sok cukrosat ettem,lehet ennek is van köze hozzá? Páromnak is volt tenyésztés, neki negatív lett, semmi baja, és ahogy mondtam, volt akkor is ilyen probléma amikor még nem szedtem fogamzásgátlót és óvszert használtunk. Óvszer nélkül nem is értünk egymáshoz, eléggé óvatosak vagyunk. Én már nem tudom, mit csináljak, mert ez teljesen megkeseríti az életem. Valaki, aki hasonló cipőben jár/járt, mi az, ami bevált?

2019. ápr. 20. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy te ilyenkor a párodnak is szüksége lenne vizsgálatra, mert lehet nem te okozod, hanem ő fertőz folyamatosan vissza. Olyan ez, mint egy pingpong labda, oda vissza lehet adni a másiknak. De nem mindenki veszi észre, hogy valójában ki is okozza. Mindketten menjetek dokihoz vele, mert ez nem állapot, lassan az egész szex elfog így laposodni, mert azon fogsz agyalni, holnap milyen tünetek jönnek elő. Beszéld meg a pároddal, hogy ő is menjen el veled orvoshoz, mondjátok el a gondot, az orvos is mindkettőtöket meg fog vizsgálni.

Egyébként nekem be vált az urzinol tabletta, patikában lehet kapni vény nélkül, nem drága, és még jó is. Tőzegáfonya is szintén hasznos lehet, de ezek csak kiegészítő módszerek, csak a tünetet csillapítja, a gond forrását nem gyógyítja.

Nekem anno a dokim monural port és nolicint tablettát írt fel, ez nagyon sokat segített, konkrétan minden gondomat eltűntette, pedig nekem már a vizeletem is véres lett, szintén szex után. Irass fel vele ezeket, és legyen otthon tartalék ab. Ezek antibiotikumok, szóval a fogamzásgátló miatt azért figyelni kell rá.

Egyébként akik fogamzásgátlót szednek, sokkal hajlamosabbak összeszedni ilyen gondokat.

Esetleg igyál gyulladáscsökkentő teát is.

A forró ülőfürdőt jobb ha elkerülöd, nekem attól csak rosszabb lett.

Ezeket tudom csak tanácsolni, nagyon szívesen segítek bármi más kérdésed van.

Jobbulást kívánok!

2019. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az elsö írta, a párodat is ki kellene vizsgálni és feltétlen kezelni, akkor is, ha tünetmentes, különben állandóan visszafertöz!
2019. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, viszont az a helyzet, ahogy leírtam,ez a probléma akkor is megvolt, amikor még nem szedtem a gyógyszert és óvszerrel védekeztünk. Azt nem írtam, hogy neki is volt vizelettenyésztés, neki negatív lett. Szedett ő is gyógyszert gombára, amikor én elmentem a dokihoz neki is írt fel, tehát úgy gondolom nem itt van a gond. Fogamzásgátló abbahagyásán nagyon gondolkodom, gyanítom, ez lehet a ludas, hiszen hajlamosít a gombára.
2019. ápr. 20. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam kedves első válaszoló, hogy az antibiotikumokat már nagy ívben kerülöm, hiszen már szinte hatni se hatnak, sőt, már annyit szedtem, hogy immunis lettem rájuk, többfélét kipróbáltam, de az orvos is mondta, hogy ezt hosszútávon nem lehet. Monuralt ajánlották, azt még nem próbáltam, bár tudom,az is egy antibiotikum.
2019. ápr. 20. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét!

Kérd meg a háziorvosod, hogy a monuralt és a nolicint írja ki. Tuti siker!

2019. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Probald ki a dmannoz port! Ez egy cukorfele ami a vizeletben valasztodi ki es imadja az ecoli igy inkabb arra tapad nem a holyagfalra es kimosodik a cukorral egyutt. Nekem 7 eve csak ez hat en is ezer antibiotikumon vagyok tul, nem vagyok hajlando tobbet beszedni. Azota nem fazok fel. Hagyni kell hatni a holyagban szval ha bevetted akkor egy oraig minimum ne menj wcre. Eros felfazast is meg tudsz ezzel gyogyitani 2-3 nap alatt. Vagy megelozni mint ahogy en csinalom, nekem szex utan 12 oraval jon ki a felfazas szval rogton szex utan beveszem, hagyom hatni, kipislilem, majd megegyszer ugyanez es igy nem fazok fel. A gombara meg a ladyvita grapefruitos huvelykupot probald meg. A grapefruit termeszetes antibiotikum. Ha van kerdesed irj privit.
2019. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!


Kicsit már régi a kérdés, talán azóta jobban is lettél :) Azért gondoltam leírom a saját tapasztalataimat.


Hidd el, én is voltam ugyanott, ahol te! Nekem is volt felfázásom és gombás fertőzésem, mikor még a nemi élet közelében sem voltam, viszont volt egy fél éve egy nagyon durva időszakom, ami hasonlít a tiédre.

Röviden annyi, hogy sajnos a manduláim voltak nagyon fertőzöttek, emiatt 2 hónap alatt 5 féle, 5 doboz antibiotikumot szedtem be, mire eljutottam a műtétig. Ezt csak azért mondom, mert ez teljesen tönkrevágta az immunrendszerem, bár ugye nem felfázásra szedtem a bogyókat, amint abbahagytam egy levelet, azonnal jött a felfázás, amit a következő antibio kikezelt, amíg azt szedtem, utána újra. Aztán műtét után pár hétig egészséges voltam odalenn (persze nemi életet ekkor nem éltem), aztán egyszercsak megint felfázás, de ez a "mozdulni nem bírok" típusú. Megint antibio, de mikor abbahagytam rá pár napra már megint felfázás. Egyszerűen már a tököm kivolt, nem voltam hajlandó még egyszer orvoshoz menni antibioért.


Szóval elkezdtem kutatni a neten. Teljesen véletlenül találtam egy youtube videót (A zállatorvos), ami a szuperbaktériumokról szól, röviden annyi a lényege, hogy ezeket a leküzdhetetlen bacikat, amikre nem hat az antibio, mi idézzük elő. Bár nem kapcsolódik szorosan ide, de ez nyitotta fel a szemem, hogy mekkora hülyeséget csináltam eddig. Szóval úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó tovább pusztítani a saját immunrendszerem és elkezdtem alternatívákat keresni. Az első, amit találtam az az urzinol tabletta volt, amit nagyon ajánlok! Nem úgy hat, mint az antibiok, hogy bevétel után pár órával minden gondod megszűnik, aztán ha elfogy, ki tudja mi lesz, hanem mikor elkezded szedni azért jó pár óra-fél nap, mire jobban leszel, de 2-3 nap múlva már semmi! Ez a kis egyszerű növényi cucc már két "öljetek meg, nem bírok mozdulni" felfázásból húzott ki. Emellett általánosan is erősítem az immunrendszerem és neked is ezt tudom javasolni (jó kaja, sport, vitaminok)! Szerintem akkor tudsz ebből véglegesen kilábalni, ha a szervezeted képes "saját maga" megbírkózni a fertőzéssel. A d-mannózt még nem próbáltam, de pont ma vettem megelőzési céllal.


Szóval összességében azt javaslom, hogy általánosan erősítsd meg az immunrendszered és minden tuti lesz! :)

2020. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!