Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én mindig is olyan voltam,...

Én mindig is olyan voltam, hogy nem ittam sok vizet egy nap, durván 1litert ittam volt hogy még kevesebbet. (? )

Figyelt kérdés
Most viszont próbálom betartani a 2-3l vizet, és azt vettem észre hogy kB 30 percenként muszáj elmennem pisilni, mert különben bepisilek, de viszont amikor nem ittam csak Max 1l vizet akkor ez nem volt így hogy ennyi sokszor muszáj volt mennem pisilni. Ez így normális? És azt is észre vettem, hogy ha valamilyen üdítőt iszom,energia ital, ilyenek attól is rögtön muszáj volt mennem pisilni, de ha csak tiszta vizet vagy szén savas vizet ittam, az nem volt rám ilyen hatással hogy azonnal kellett mennem pisilni, ez miért van?

2019. ápr. 24. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megemelkedett folyadékbevitel után több a vizelet, teljesen normásis. A koffein vízhajtó hatású (is) kávétól, energiaitaltól igy megintcsak többet lehet pisilni.
2019. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozik a veséd, teljesen oké : több folyadék be > több folyadék ki.


Az összes koffeintartalmú cucc másnál is "vízhajtóként" működik, de egyéb durva élettani hatása miatt is ajánlatos az energiaitalokat mellőzni. (Főleg, hogy megint jön a 45C'-os nyár is!)


Nekem is valami hatásos módszert kell találnom, hogy több folyadékot vigyek be. Szinte már "kórosan" keveset iszom, még a doki is leszúrt ezért. És sajna, igaza van. Ha van a napi ebédben pl. 2-3 deci leves, ha nincs, az 1 liter víz, kb. kettő(2) nap alatt fogy...ha fogy. :(

2019. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!