Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mondjak anyának, ha nem...

Mit mondjak anyának, ha nem akar nekem betétet/tampont venni?

Figyelt kérdés

Rossz kategória soroltam szerintem.


Szóval, ha anya megy pl rossmannba, mindig kérdezi, hogy kell-e betét, és akkor vesz, de ha pl mensi közben fogy el, vagy fogyóban van, azt mondja, ad pénzt, s vegyem meg magamnak. Na ezzel csak az a gond, hogy alapból félek idegenekkel beszélni is, vagy köszönni, pl a mekiben, nem tudom, miért, nem is ez a lényeg. Másrészt pedig nagyon cikinek érzem. Eddig egyszer vettem magamnak, hát nem egy fiatal fiú volt az eladó? Ahh, nagyon nem szeretném magamnak megvenni, de nem érti meg, azt mondja, elég nagy vagyok már hozzá, hogy ne mindig ő vegye nekem. A másik pedig, hogy nem merem mondani neki, hogy tampont szeretnék használni, ugyanis semmi ilyesmi intimebb dologról nem beszélgetünk, de szerintem nem engedné meg, vagy rögtön elmondaná a nagyimnak, meg mindenkinek, hogy "jajjj, a kislányom már tampont használ". Ugyanez volt akkor is, amikor megjött először...



2019. ápr. 25. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Ne félj a fiatal fiúktól, szerinted hany fiatal lány vesz náluk betétet? Nagyon sok. Meg úgy az emberektől se. Nem bántanak. Én se bántalak. Remélem a válaszom elolvasod azért.
2019. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Most hót komolyan, hány éves vagy hogy már menstruálsz, de nem mersz magadnak venni ha kifizetik? Az eladó, pénztáros meg pont leszarja hogy kenyeret, kotont, vagy síkosítót veszel. Ne legyél már ilyen nevetségesen gyerekes. Ha meg annyira ciki, menj olyan boltba ahol több pénztár van, majd csak nem lesz mindegyikben olyan fiatal, helyes pali aki előtt szégyenled magad...
2019. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Ki vannak rakva a polcra ezek a cuccok, nem kell hozzájuk eladó. A pénztárosok meg mind csajok.
2019. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg elég nagy vagy, akkor pláne anyudnak van igaza. Nehogy már ne boldogulj egy ilyen egyszerű dologgal.
2019. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A rossmannban nem kell beszélgetni. Berakod a kosárba, helló, fizetsz, hazamész. Még emlékszem, hogy ez vércikinek érződik 13 évesen, de szedd össze magad, menni fog. Amúgy a mai napig, ha hüvelygombám támad, tutira egy fiatal pasit találok a patikában. :D

A tampont meg kérdezd meg, és tedd hozzá, hogy nem szeretnéd, ha elmondaná mindenkinek, mert ez neked kellemetlen. Szerintem így meg fogja érteni. Legrosszabb esetben azt mondja, ne használd, de ha meg sem kérdezed, akkor tutira nem fogja megengedni. :)

2019. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Menj önkiszolgáló boltba és szolgáld ki magad. Ezeket a dolgokat kérni nem szégyen. Te se szégyelld, anyukád sem szégyelli. A tamponvételt ne beszéld meg vele, hanem vegyed meg magadnak.

Miért nem tudsz vele intim dolgokról beszélni? Kérjed meg őt nyomatékosan, hogy ne kürtölje világgá, mert ez a Te privát ügyed, másnak semmi köze hozzá.!

2019. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó lehetőség, hogy gyakorold az ilyen helyzeteket - főleg ha muszáj. Ha gyakorlod, akkor idővel el fog múlni a félelem. Segít az is, ha racionálisan belátod, hogy nincs miért félni.


A fiatal fiúk is tudnak róla, hogy a nők menstruálni szoktak, nem fog megrökönyödni a pénztáros akkor sem, ha egy fiatal fiú - magasról tojik rá, hogy ki mit vásárol nála.


Az rossz, hogy anyáddal nem tudsz intim dolgokat megbeszélni, de attól még biztosan tudod, hogy ez egy természetes biológiai folyamat, és semmi szégyellnivaló nincsen benne a valóságban.

2019. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy ad pénzt és te megveszed. Nem kell kérni, beszélgetni róla senkivel sem az üzletben. A pénztáros meg szerinted egy nap hány ilyet lát? Nem érdekli, hogy ki mit vesz. Ha nő, akkor ő is használja, ha férfi, akkor meg használja az anyukája, testvére, barátnője. Ez nem valami különleges dolog.

Egyébként meg azért is jó, ha magadnak veszed, mert anyukád ad pénzt, elmész a boltba, és ha akarsz, akkor nem betétet, hanem tampont veszel. Így meg van oldva az is, hogy nem kell anyukáddal beszélned a tamponról.

2019. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van Tesco a környéketeken, akkor ajánlom az önkiszolgáló pénztárat :-) Amúgy teljesen átérzem a helyzeted, én is nagyon cikinek éreztem ezt az elején. De ez hülyeség, nyugi. Persze, a kortársaid az iskolában összesúgnak mögötted, ha ilyesmiről van szó, de ez életkori sajátosság. A pénztáros tuti felnőtt, neki már nem ciki-összesúgós téma az ilyesmi.
2019. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok gyors választ:). Az a baj, hogy nem csak ebben a helyzetben, de másikban sem tudok nagyon kezelni ilyen dolgokat, mint írtam, a mekiben sem merem kikérni amit kérek. Nem tudom, ez mitől van, egyszerűen félek, vagy nem tudom
2019. ápr. 25. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!