Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakrabban jelentkező hüvelygo...

Gyakrabban jelentkező hüvelygomba - mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Eddig viszonylag ritkán volt, de mióta fogamzásgátlót szedek, a tablettának "köszönhetően" gyakrabban jelentkezik.


A higiéniára természetesen ügyelek, sőt amikor fürdök akkor parajdi sót is teszek a vízbe (ajánlják női betegségek kezelésére) de így is becsúszik néha, és nagyon kellemetlen.


2019. máj. 7. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a fogamzásgátló tabletta egyik mellékhatása. Hagyd abba.
2019. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak visszhangozni tudom az előző válaszolót. A fogamzásgátló tabletta ösztrogéntartalma miatt a hüvely pH-ja olyan lesz, ami kedvez a gombáknak. Nekem a végén már volt, hogy havi kétszer kijött. Amikor szedtem rá a Fluconert, amit hetente egyszer kell bevenni, olyan is volt, hogy két gyógyszer között is kijött...

Aztán, ahogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését, menstruáció után egyből kijött persze, és 3 nap alatt, amikor már nem szedtem a fogamzásgátlót, a szervezetem totálisan kinyírta, ahogy szépen visszaállt a pH-m. De úgy képzeld el, hogy előtte semmi, de semmi nem használt, csak a vényköteles cuccok, a Macmiror meg a Fluconer. Most egyszerűen megszűnt, gyógyszer nélkül - mire eljutottam a nőgyógyászhoz, még csak egy kis kóros folyást se tudtam produkálni. Tökéletesen visszaállt minden, három nap alatt.

Szóval igen. Abba kell hagyni a tablettát, sajnos nincs más módja.

2019. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Bár eléggé megbízható fogamzásgátló módszer (nagyon aggódós vagyok, és mindig aggódom egy kicsit hogy lecsúszott-e a gumi meg ilyesmi - ilyenről persze szó sincs, de na) illetve nagyon erős a menstruációm. A tabletta óta viszont elviselhető, nem nyúlok ki tőle, tehát lehet inkább maradok a gombánál :/

2019. máj. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!