Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha ajakherpesze van barátomnak...

Ha ajakherpesze van barátomnak akkor tilos a szex?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam én is elkaphatom tőle szex során óvszerrel is. Nyilván most a csókolózást és az orális szexet kerüljük. De úgy tudom, hogy az ajak és genitális herpeszt két különböző vírus okozza. Most melyik az igaz? Fertőzi a nemiszervet vagy nem?
2019. máj. 8. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz FERTŐZŐ!

Egy életen át szórakozhatsz vele ha elkapod!!!

2019. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Buta kérdés...Az hogy két különböző vírus okozza, nem jelenti azt, hogy az ajakherpesz nem vihető át, gyakorlatilag a test bármely pontján megjelenhet. A genitáliák nem “immunisak” az ajakherpesz vírusaira..
2019. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, rányomtam véletlenül: de szexelni lehet. Az ajakherpesz csak addig fertőz amíg nem varasodott be, legalábbis én így tudom.
2019. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De úgy tudom, hogy az ajak és genitális herpeszt két különböző vírus okozza. "


Nem. Egy vírustörzs két különböző típusa okozza, de ennek ellenére mind a két típus át tud terjedni a másik helyre is. Hiába van ajakherpeszed, ha a párod farkát szopogatod, bizony neki nemi herpesze lesz tőle.


Szexelni lehet, ha csak a szádon van, a kérdés az, hogy hogy lehet úgy szexelni normálisan, hogy közben nem dörzsölöd szét sehol a herpeszt a másik testén...

2019. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor seb van a száján nem lehet de ha elmúlik akkor lehet de attól te még veszélyeztetve vagy. Mindenkiben jelen van a herpeszvírus csak idők kérdése mikor aktiválódik, jelen esetben nálad hamarabb. És védekezni nagyon ajánlott.
2019. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A herpesznek két típusa van HSV1 (ajakherpesz) HSV2 (nemiherpesz). Mindkettő terjedhet mindenhová, de megvan a preferált helye a szervezetben. Az emberek java kiskorában elkapja a HSV1-et csak nem biztos, hogy tüneteket okoz a vírus.

A vírus a bejutási hely környékén aktív. Egyetlen jó tulajdonságuk van, hogyha hordozod valamelyik vírust azt nem tudod még egyszer a tested más pontján elkapni. Kivétel ha a fertőzés egy időben történik. pl a barátoddal csókolózol és orálisan is kényeztet akkor fent és lent is okozhat problémát ugyanaz a vírus.

2019. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!