Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavar esetén...

Menstruációs zavar esetén muszáj fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Soha nem szedtem ilyesmit, mivel el akartam kerülni. Nem is voltak menstruációs gondjaim egészen két hónappal ezelőttig, amikor is két egymást követő alkalommal 10 nappal korábban jött meg.

Más változás nem volt, ugyanolyan intenzitás, ugyanúgy 7 nap. Semmi fájdalom, tünetek (fejfájás, mellfájdalom, pattanások) is ugyanúgy jelentkeztek, mint máskor.


Nem szeretnék elkezdeni szedni semmit, ha eddig nem szedtem, mivel pár éven belül gyereket szeretnénk a párommal, szóval nem akarok most ráállni valamire, hogy mire beállítják, abbahagyjam, aztán majd várhassak, míg kiürül.


Az orvos nyilván felveti a fogamzásgátlót mint ideális opciót.

Elutasíthatom, ha nem szeretném szedni, vagy ilyenkor nincs választási lehetőség?


25N


2019. máj. 8. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok stressz ért mostanában, nem tudom, ehhez van-e köze. Más nem történt. A súlyom rendben, közérzetem rendben...
2019. máj. 8. 20:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tabletta nem ideális opció, csak a legtöbb orvosnak ez kényelmesebb, mint rendesen kivizsgálni a beteget... Nemhogy nem muszáj erre fogamzásgátló tablettát szedni, egyenesen tilos. Vizsgáltasd ki magadat! Derüljön ki, mi okozza! A fogamzásgátló tabletta csak elfedi a tüneteket, de nem oldja meg a problémát.
2019. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az orvosoknak ez a legkényelmesebb megoldás.
2019. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"vagy ilyenkor nincs választási lehetőség?"


Felnőtt, cselekvőképes ember vagy, nem? Akkor szerinted lehet bármi is kötelező, ami a te testeddel és egészségeddel kapcsolatos?....

2019. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha elutasítom, akkor az orvos is elutasíthatja, hogy kezeljen a jövőben?
2019. máj. 8. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten ellenjavallt, főleg a fent írt esetben.

Mondd, hogy nem, és kész.

2019. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!