Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-em van? Mihez kezdjek ezzel?

PCOS-em van? Mihez kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Szülés után vagyok 6 hónappal, ma kellett visszamennem rákszűrésre. A vizsgálat során volt egy uh, mindkét petefészkem tele van tüszőkkel, 8-10 per petefészek, azt mondta az orvos hogy pcos-em van, és szülés után alakult ki mert előtte és alatta is volt uh ugye, nem látszódott semmi. Szoptatok még, illetve fogamzásgátlót szedek.

Nem mondott semmi mást, hogy mégis mi legyen ezzel, ha vannak tüneteim, jelezzem majd. Na most, tünetei kb azok mint amik szoptatás alatt is előfordulnak, hajhullás, pattanásos bőr, mensi kimaradás...

Nem tudom hova menjek ezzel, merre induljak, vagy ez szoptatás-tabletta szedés alatt előfordulhat? Elmúlhat ha már abbahagyjuk a szoptatást, tabletta szedést? Olvastam diétákról, sportról, stb, mit javasoltok, hogyan lehet ezt gyógyítani?



2019. máj. 9. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztenciát vizsgáltak? Gyakran együtt jár a kettő. Én abbahagynám a fogamzásgátlót. Ha IR-ed van, arra van megfelelő diéta, és ajánlott a sport, több mozgás, de szerintem akkor kezdd el, amikor már nem szoptatsz.
2019. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ir-t nézték, terhesség alatt többször, az rendben van.


Tabit nem szeretném abbahagyni mert más védekezési módszer nálunk sajnos nem jöhet szóba


Köszönöm a linket is! Sportolásnak itthoni kardio esetleg megteszi?

2019. máj. 9. 20:49
 4/7 anonim válasza:
Írok üzit :)
2019. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló és szoptatás mellett értelmetlen hüvelyi vizsgálat alapján PCOS-t diagnosztizálni. És ha ezzel az orvos nincs tisztában, akkor az elég gáz:D

Semerre ne indulj. Pláne akkor, ha rendszeres ciklusod volt terhesség előtt és simán teherbe estél.

2019. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is vannak kételyeim, nem e a gyogyszer miatt vagyok tele "cisztákkal", és egyébként a teherbeesés is "simán" ment.

A ciklus azért érdekes, mert volt sajnos egy vetélésem, utána össze-vissza jött meg egészen addig, amig a kisfiam meg bem fogant, de gondolom ez meg a vetélés miatt, előtte órára pontosan jött meg mindig..

Egyébként doki is azt mondta, hogy várjuk meg a szoptatás végét, és akkor ismét uh, mert így nem tuti, de aggasztja a sok ciszta..

2019. máj. 10. 05:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Tabletta mellett tök normális a sok apró tüsző. feleslegesen idegesíted magad, és az orvos is feleslegesen idegesít.
2019. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!