Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késleltetése...

Menstruáció késleltetése milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Ahogy számoltam, pont nyaralásra jönne meg a menstruációm, fogamzásgátlót szedek, szóval valószínűleg házi módszerekkel késleltetni sem tudom. Tudom, hogy nem ajánlott, de van valakinek valamilyen tapasztalata azzal, hogy mi a következménye a fogamzásgátlóval való késleltetésnek? Mennyire teszi tönkre a ciklust, vagy úgy ámblokk a közérzetet? Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 12. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi problémád nem lesz, ha egyszer ilyet megcsinálsz, hogy tovább szeded a gyógyszert. Én is és aki szedi mindenki megcsinálta ezt már és semmilyen következménye nem lett ennek. Ugyanúgy meg fog jönni utána, legfeljebb mikor eredetileg megjönne egy hónap után, legfeljebb akkor fogysz egy picit barnázni, hisz a szervezet nem felejt, de ez nem vészes.
2019. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz. A tabletta mellett nem menstruáció van, hanem megvonásos vérzés. Nem a te hormonrendszeres meg ciklusod működik, az le van állítva. Azért van vérzés, mert abbahagyod a tablettát és a hormonmegvonás a nyálkahártya leválását okozza. Semmivel sem károsabb vagy egészségtelenebb tovább szedni, mint amennyire önmagában a fogamzásgátló szedése...

Max pecsételő vagy áttöréses vérzésed jelentkezhet, de nekem az sem volt sosem.

2019. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. Menstruációd nincs, tehát azt késleltetni eleve nem tudod. A megvonásos vérzést viszont igen: szünet nélkül szedd tovább a következő levelet. Mivel nincs természetes ciklusod, semennyire sem fogja tönkretenni.
2019. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen, tudom, hogy nem menstruáció van, hanem megvonásos vérzés, csak így egyszerűbb volt fogalmazni :D
2019. máj. 13. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!