Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS? Vagy semmi?

PCOS? Vagy semmi?

Figyelt kérdés

Tudom, menjek orvoshoz. Megyek, de jó messzi az időpont.

32 éves vagyok, 55 kiló (160centi). Régebben 48 kiló voltam, akkoriban sok stressz ért, ennyi a különbség az akkori és a mostani eletvitelem között, ugyanannyit eszem és ugyanolyan keveset mozgok, mint akkoriban. (kb 5 éve.) Dúsabb volt a hajam és gyorsabban nőtt. Néha vannak pattanasaim, mindig is voltak, serdülőkorban durva volt, most tiszta a bőröm, de előfordulnak. Kb 5 éve elkezdett kinőni pár sötét szőrszál az államon. Bajusz pihék nem sötétek, és mindig voltak. Nyilván kiszedem, de a tünet ettől még megvan. Korán értem, 11 éves korom előtt már szőrösödtem és 11 évesen megjött. A menzeszem szabályos, mindig percre pontos. A húszas éveim elején, 3 év különbséggel 2 egészséges fiút szültem, első próbálkozós hónapban összejött a terhesség mindkétszer. Most is van peteeresem, voltam ultrahangon is, ott is megerősítették ezt.

Az, hogy szőrök vannak az államon, és 5 év alatt így meghíztam (7 kiló), és néha nagyobb pattanasaim, okot ad aggodalomra? Van, akinek komolyabb baj így kezdődött?


2019. máj. 14. 06:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az vagy, de az, hogy speciel tíz éve kétszer is teherbe tudtál esni, pcos szempontból semmit nem jelent. Attól még állhatna fenn ez a betegség.

Szőrösebb megjelenést meg hízást egyébként nem csak ez, de inzulinrezisztencia és mellékvese is okozhat.

Ha rendszeres menzeszed van peteéréssel én egyelőre nem gondolnám, hogy bajod van.

2019. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy pcos, de más hormonális betegség is lehet
2019. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az ég világon semmi baj. Ez normális az idő előrehaladtával.
2019. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!