Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért erősödnek a menstruációs...

Miért erősödnek a menstruációs görcsök az évek múltán?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, mintha minden hónapban egyre erősebb görcseim lennének, valamint az ilyen általános panaszok is (hangulatingadozás, pms, stb) egyre erőteljesebben jelennek meg. Ez miért lehet? 8 éve mensturálok, az első kb 5 évben szinte meg se éreztem. Semmi hasfájás, semmi hangulatingadozás, szinte tényleg semmi "mellékhatás". Manapság viszont annyira fáj az első két nap, hogy nagyon beleszól a napi tevékenységeimbe. Miért lehet ez?
2019. máj. 15. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki. Én is hasfájós vagyok de én már mióta megjött először 10 éve. Szerintem az nem normális hogy csak 3 éve ilyen és hogy egyre rosszabb.
2019. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem erősödtek.
2019. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet endometriózis, lehet más... mindenképp vmenj nőgyógyászhoz (mensi naptárral, amiben a mellékhatásokat is feljegyezted).
2019. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem erősödtek sőt inkább csökkentek.
2019. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is erősödött és kiderült, hogy endometriózis miatt. Egy éve műtöttek, azóta nagyságrendekkel jobb - max pár óra ami nem az igazi, de nem két teljes nap.
2019. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos nem nyugtattatok meg. :( Féltem, hogy ki kell vizsgáltatni, azt hittem ez előfordulhat akkor is, ha nincsen baj. :(

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

2019. máj. 15. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp komolyan kell venni. Ha endo, akkor az nem csak a napi tevékenységedbe fog beleszólni, hanem a gyerekvállalásba is - ha nem foglalkozol vele, akkor egy idő után nem is lehet. Lásd Pataki Zita. Mondjuk ő foglalkozott volna vele, csak nem tudták hogy az. Te szerencsésebb időben vagy, mert ha elkapják és időben műtik, akkor nem lesz gond.
2019. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!