Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor rendeződik a menstruáció...

Mikor rendeződik a menstruáció fogamzásgátló tabletta abbahagyása után? Normális ez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, teljesen mikor állt be nektek a normál kerékvágásba? Azokhoz szól a kérdésem, akik szintén évekig szedték. Kb 5 évig szedtem, orvosi javallatra megszakítás nélkül.

Most van, hogy 2 hetet késik, volt 2x, hogy kimaradt egy hónap. 9 hónapja tettem le a fogamzásgátlót és most is olybá tűnik, kimarad egy hónap, már a ciklusom 51.(!) napján járok... A mostani ciklusom 46. napján csináltam tesztet, negatív lett. (Nem akarunk gyereket, védekezünk.)

Azt hozzá kell tennem, elég stresszes időszakban vagyok, júniusban diplomázom. Az orvos annyit mondott még februárban, hogy általában magától beáll és ennyi... Na de mennyi idő alatt? A fél éven már túlvagyok. :( Nincs kedvem már minden hónapban ezen izgulni.

Köszönöm a válaszokat!


2019. máj. 16. 11:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam: Júniusban ismét el fogok menni az orvosomhoz, tisztában vagyok vele, hogy csak ő tud biztosat. Csak hátha valakinek van hasonló tapasztalata... 🙏❤️
2019. máj. 16. 11:21
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egyböl visszaállt a régi, megszokott rendbe.

Viszont nem tduom, milyen "orvosi javallat" az, amire fogamzásgátló kell, ugyanis gyakorlatilag ezzel a saját hormonszabályzás megszünik és ha elötte nem volt rendszeres, akkor ez csak még jobban árt.

Javaslom, keress meg egy másik orvost és vele beszéld meg a problémádat, mert ez igencsak problémás így.

2019. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértetted: Úgy értettem, hogy mikor szedtem, kérdeztem, tartsak-e szünetet, mire mondta, hogy ne, csak összezavarom vele a szervezetem.
2019. máj. 16. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor tényleg félreértettem.

Ebben az esetben tényleg a legjobb, ha beszélsz vele.

Adott esetben kérj egy hormonszint vizsgálatot, mert valami ilyen is lehet emögött. (Gondolom, a menzeszek idöpontját felírtad, az sokat segít a probléma felmérésében)

2019. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig szedtem alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót és kb másfél év volt mire beállt 33-35 naposra. Addig nekem olyan volt, hogy vagy 2 hét után jött meg, vagy 2 hónap után. Vagy ömlött belőlem a vér, vagy pecsételtem. Vagy belepusztultam a fájdalomba, vagy meg se éreztem...

De végül magától jött helyre, nem szedtem rá semmit. Azóta terhes is lettem, első próbálkozásra, szóval tényleg nem hatott ki semmire, minden rendben velem, csak kicsit lassan tisztult ki belőlem a gyógyszer.

2019. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, én is úgy gondolom, hogy 5 év folyamatos fogamzásgátló hatása nem tűnik el nyomtalanul a legtöbb nő esetében. Adok még egy kis időt neki. Remélem azért helyreáll nálam a „rend” 1,5 éven belül! :)
2019. máj. 16. 19:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Hátha valaki olvassa, akinek hasonló gondja van: 1 és fél hónap csúszással jött meg. Valószínűleg a nagyfokú stressz miatt. :)
2019. jún. 11. 18:50
 8/8 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok most, megnyugtató olvasni a válaszokat :)
2019. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!