Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nő össze a kis- és nagy...

Miért nő össze a kis- és nagy ajak?

Figyelt kérdés

Néhány hete szex után elkezdett fájni a csiklóm. Másnapra a csikló jobb oldalán egy nagy, piros, fájó duzzanat keletkezett, majd fekélyessé változott. Mire eljutottam dokihoz, már nagyjából begyógyult, azt mondta, gomba, Canestennel kentem.

Eltelt azóta több hét, szexkor mindig nagyon érzékeny ott a csiklóm, mintha nem lenne ott normális bőr. Ma megnéztem tüzetesebben a nunim és teljesen beijedtem, mert a csiklómon ott, ahol fáj, olyan mintha besüppedne kicsit és vörös színű, illetve a csiklóm bőre, az a csukjaszerű bőr összenőtt a kisajkaim bőrével, valamint a kisajkaim bőre itt-ott összenőtt a nagyajkam bőrével is.

Fürdéskor, mosakodás közben én ebből semmit sem vettem észre, nem fájt máshol és nem szoktam ilyen tüzetesen megnézni.

Holnap megyek dokihoz. Volt valakinek hasonló? Mi okozta?



2019. máj. 17. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz és ha megint csak gombát "tippel", akkor keress másikat, aki rendesen megvizsgál.
2019. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezt így ahogy leírtad mondd meg neki is, ne találomra kelljen keresgélnie, még ha látni is kéne neki..
2019. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, holnap elmondom mindenképpen, csak addig is keresem a baj okát.
2019. máj. 17. 15:50
 4/5 anonim válasza:
Na mi volt?
2019. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Két dokinál is voltam, egy férfinél és egy nőnél. A férfi bár nem mondta, de eléggé arra terelgette a szót, hogy lassan klimaxolok (35 vagyok), akarok-e még gyereket, és hogy klimax után szokott az ösztrogén hiánya miatt összenőni a nők micsodája (meg gyerekkorban, mikor még nincs ösztrogén), aztán adott antibiotikumos krémet, meg ösztrogéntartalmút is, hogy kenegessem. Az összenövésre annyit mondott, hogy ha az ösztrogénes nem javít a dolgon, akkor kisműtéttel altatásban szétvágják. Az, hogy miért volt az a fájó, duzzadt, kissé fekélyes, de már azóta begyógyult rész, arra nem tudott különösebbet mondani. Ha tükörrel megnézem, most is vörös, de már van rajta hámréteg, csak besüpped picit és érzékeny.

2 nap múlva nagyon elkezdtem viszketni, bevörösödött a bőröm, így egy nőhöz mentem el. Kisvárosban lakom, minden nap másik nőgyógyi magánrendel. Egy napon két doki nem rendel sosem. Gondolom összebeszélt az a kb 5 orvos, aki itt van, hogy az összes napot lefedjék, vagy passz.

Szóval a nő meg azt mondta, hogy frankón begombásodtam. Mivel a fekélyes rész már nagyjából begyógyult, csak nagyon vörös és érzékeny, nem tudott rá mit mondani. Meg azt is mondta, hogy mivel az antibios krémtől most baromira elterjedt a gomba, így nehéz is megállapítani mi lehetett a baj. Az összenövésre meg ő is csak a vállát rángatta, fogalma sincs, miért nőhetett össze. Annyit mondott rá, hogy valami folyamatos gyulladás okozhatta, ami miatt a gyógyuló bőr ahogy hámosodni próbált, összetapadt. A klimaxos részt kiröhögte és legyintett, hogy "férfiak" (a dokira értette).

Szóval most az antibiotikumos krém miatti gombát kell eltüntetnem és utána talán gyógyultan újra nekiláthatok elindulni, hogy miért nőtt össze itt-ott a bőr.

Igazából elszórtam 10-10 ezer Ft-ot a vizsgálatokra, 5 és 7 ezer Ft-ot a felírt krémekre és ott tartok, hogy az egyik krémtől begombásodtam, így a másikkal vissza kell állítanom azt az állapotot, amivel elindultam az első dokihoz. :D Megtámogattam a gyógyszeripart és két nődoki magánpraxisát, de előrébb nem jutottam. :(

2019. máj. 22. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!