Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek van tapasztalata a...

Akinek van tapasztalata a méhen belüli hormontartalmú fogamzásgátlóval megosztaná velem?

Figyelt kérdés
Nem akarunk több gyermeket, 2 császárom volt. A fogamzásgátló tablettát sajnos nem bírom. Fáj mikor felhelyezik? Aktus közben nem kellemetlen? Azt is olvastam róla hogy átszúrhatja a méhfalat. Ez elég ijesztő.
2019. máj. 22. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem ilyen spirálom van és csak jót tudok róla mondani. (Levosert a neve)


Annyira minimális az a hormon mennyiség, amit naponta adagol a méhbe a spirál, hogy egyáltalán nem káros az egészségre. Sokkal jobb, mint a fogamzásgátló tabletta.


Előnyei:

- 3 évig nincs vele gondod, de úgy tudom, van olyan is, ami 5 évig is bent hagyható.

- A menses annyira minimális lesz, hogy nem egészen fél napig tart és az is fájdalommentes, pecsételő vérzés.

- nem lehet érezni sem alap esetben, sem szex közben

- 40 éves kor fölött is használható (ellentétben a tablettával)


A felhelyezése egy picit fájdalmas és aznap és másnap egy erősebb menseshez hasonló görcs jellemző, de én szedtem rá Nospát és azzal elviselhető volt. Ezenkívül majdnem 3 hétig véreztem egyfolytában a feltevést követően, de erről az orvosom előzetesen tájékoztatott, hogy erre számítsak.


Volt 1 6 hetes kontroll és utána nincs más teendő.


Kb 8 ismerősömnek van, mindenki dicsérte, senkinek nem okozott panaszt, ezért vállaltam be és nem bántam meg.


A méhfgal átszúrása irtó ritkán fordul elő, a dokim szerint azért van ráírva a tájékoztatóra, hogy ha valakinél mégis előfordulna, ne perelje a céget, de a betegei közt nem volt még ilyen.

2019. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak a menzesz utolsó napjaiban rakják fel? Mert akkor nekem egyelőre nem aktuális mivel 6 hete szültem. Az első gyerekemmel 15 hónapig nem volt menstruációm.
2019. máj. 22. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak akkor rakják fel. Így még várnod kell.
2019. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia azóta is bevállk?
2023. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, azóta is. Nincs vele semmi gond.
2023. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!