Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pánikbetegség és orvosi...

Pánikbetegség és orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sajnos a mindennapokban is gondot okoznak a legapróbb dolgok is, amikor nem vagyok ura a helyzetnek.

Pl ha metrón egy megállónál többet kell mennem (mindegy, hogy teli szerelvény vagy alig lézengenek) sokszor rohamom lesz, légszomj, félelem, rosszul látok, riadt leszek, remeg mindenem. Van, hogy leszállok, és le kell ülnöm, mert annyira remeg a lábam, hogy nem bírok állni.

Ugyanez ha mondjuk ügyintézek. Sokszor félek, makogok, nem tudom egyértelműen elmondani, mit akarok, csak ha előtte komolyan rákészülök, elképzelek minden kérdést, amit nekem feltehetnek, minden választ, amit adhatok. Megnézem a helyet egy nappal előtte, mielőtt bemennék, eldöntöm, mit veszek fel, milyen lesz a hajam...szóval, ismerőssé teszem a szituációt. (ez segíteni szokott)


Eleinte a fogorvostól is rettegtem, ameddig meg nem találtam azt a dokit, akihez foghúzásra is akkora nyugalommal ülök be (szerencsére csak egyszer kellett), mintha épp csak egy moziba mennék.

Már nyugodtan tudok mosolyogni, amikor beköszönök a recepción, és lazán elmondom, miért jöttem.

Viszont volt egy rettenetes tapasztalatom.

A doki azt mondta, nem ér rá, és egyedül hagyott két kezdő asszisztenssel, hogy majd az ellát helyette.

El volt törve a fogam, építeni kellett volna. A csaj sápítozni kezdett, hogy nem lát semmit, azt se tudja, mi bajom. Erre mondtam, nem kérek ebből, kimegyek.

Amikor fel akartam kelni, hogy kisétálok, megyek máshoz, a lány beállt az ajtó elé, lefogta a kilincset, majd bejött megmondta a dokinak, hogy szökni akartam, mire lefogtak.

4 éve történt. Máig emlékszem az arcukra, és összerándulok az utcán, ha egy asszisztens csajhoz hasonlót látok valahol. Beteg, tudom.


Eldöntöttem, hogy az orvoshoz majd mosolyogva megyek be, jelét sem adom annak, hogy félek, minden kérdésre kedvesen, tisztán és érthetően válaszolok, akármilyen kellemetlen helyzetbe hoznak is, nem mutatom ki a megdöbbenést, majd megköszönöm, hogy fogadott, és mosolyogva elköszönök.

Elméletben.

A gyakorlatban annyira félek, hogy nem fog sikerülni.

Azt se tudom, ki lesz az orvos, férfi vagy nő, ott tudom meg, amikor beséltálok hozzá a viszgálóba.


2019. máj. 23. 10:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Javasolták, vegyek be egy nyugtatót, de nem akarok, mert magamtól kell természetesnek lennem, az lenne a lényege a félelem leküzdésének. Hogy olyan természetesnek élem meg a szituációt, mintha csak fagyit mennék venni (na jó, rossz példa, mert fagyit venni is utálok, mert ott is kérni kell).
2019. máj. 23. 10:14
 2/2 Cserefes válasza:

A pánikolás folyamatos hozzászoktatással el fog tűnni,ne aggódj. A lényeg a fokozatosság.

A fogorvostól meg ne félj. Tudom milyen,volt ez a rossz élmény,mély nyomot hagyott benned. Szerintem te kifogtad az ország legkettyósabb embereit 4 éve. A többiek normálisak. Ne aggódj,nem lesz semmi gond! :) bátorság! Írj bátran privátban ha van bármi kérdésed

2019. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!