Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Titeket nem bosszant, hogy a...

Titeket nem bosszant, hogy a tb/eü hozzájárulás fizetése mellett fizetni kell a dokiknál? Többi lenn!

Figyelt kérdés
Nemrég fennakadtam rákszűrésen, HPV tipizálást kértek. Fizettem.. Megint fennakadtam, még rosszabb lelet, Cintec vizsgálat.. Fizettem.. Doki nyomul, hogy oltassam be magam.. Ugye nem két fillér.. Mindig vigyáztam magamra, az egészségemre, az életvitelemre. Mégis, a bűbánat tudja, hogy hogy, HPV 16, s valszeg komolyabb baj van már. Na, ugye, vonják a tb-t, adózol, mint állat, ha nincs jogviszonyod, fizeted az eü hozzájárulást.. Kötelezően. Az eü állapotokat már be se kell mutatnom.. S ezek mellett fizess egy halom pénzt még erre-arra.. Akinek nincs, az dögöljön meg? Vagy ne egyen? A tb miért nem állja ezeket, vagy egy részüket legalább? Lehet, nem jó kategória, de agyam eldobom..

2019. máj. 23. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de sajnos vannak olyan vizsgálat típusok amik csak fizetősen érhetők el. Ilyen pl még az anti-müllerian hormon is. Vagy van olyan is, hogy egy vizsgálat árának a felét te fizeted a másik felét meg a tb.
2019. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A TB csak arra jó, hogy ha a fél agyvelődet otthagyod az aszfalton, akkor megpróbáljanak összekalapálni. Azaz vis major. Minden egyébre neked kell gondolnod. Nem jó, de ez van. És sokkal inkább ez, mint hogy tovább emeljék a TB-t, és abból se láss semmit.
2019. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
TB-s rákszűrésen ezekért fizetned kellett? Vagy magánorvoshoz mentél?
2019. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tb-s rákszűrés volt, az mg ingyenesen. Amikor a hámelváltozást találták, mondták HPV lehet az oka, kell tipizálás, de fizetős. 8000 Ft. Kijött, hogy HPV16. Meglepődtem, nem tudom, hogyan, s honnan. Áprilisban újabb rákszűrés, most jött az eredmény, HSIL gyanú, meg vmi metaplasia. Dokinő azonnal legombolt 9000 forinttal-számlát nem kaptam-hogy Cintec-et kérnek, ennyibe kerül. Oltást megint megemlítette, meg Koiss Róberthez akar küldeni. Említettem neki, hogy sajnos nincs felesleges 100 ezrem, de mintha egy 100 forintos tételről lenne szó, úgy beszélt róla..
2019. máj. 23. 17:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Uh ez tényléeg fura. Az oké, hogy ezek a vizsgálatok drágák, én is laborban dolgozom, a vegyszerek, primerek stb-k sokba kerülnek, de azt hittem a TB-s vizsgálaton nem kell érte fizetni. Pl. ha székletvizsgálatnál valaki tenyésztést kér, ugyanabba a laborba lehez magánjelleggel kérni pénzzért, de lehet TB-sen is ingyen
2019. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem is ez lenne a logikus, illetve érzékenyen érintett most anyagilag is. Nemrég majdnem meghaltam a fogammal, s nagyon sokára kaptam volna időpontot fogorvos. Mindegy is, sajnos a körzeti egy hentes, kénytelen voltam magán úton menni. 3 alkalom gyökérkezelés nem két fillér volt. Most úgy voltam vele, hogy eldöcögök hó elejéig, szerencsére nincs több kiadás, erre ez.. :( S talán nem is az bosszant a legjobban, hogy fizetni kellett, hanem úgy beszélnek ezekről a tételekről-ismételten kiemelném az oltást-mintha pár forintos tételekről lenne szó, s mindenki, ráadásul azonnal, megengedhetné magának..
2019. máj. 23. 17:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért-telóról pár dolgot elgépeltem- de remélem, érthető, amit írtam.
2019. máj. 23. 17:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hova valósi vagy. Nőgyógyászaton dolgozom, állami rendelésen, de nálunk bizony ha minimum P3-as a cytológia, akkor alapból levesszük a tipizálást, a betegnek nem kell fizetni. Sőt, épp ma tudtam meg a kolléganőmtől, hogy kóros cytológiai lelet esetén a cintec vizsgálatot is megcsinálják a patológián, szintén nem kell fizetni érte.
2019. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
9. Ker-Mester utca..
2019. máj. 23. 21:54
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként, most az utolsó válaszoló szöget ütött fejembe: hogy lehet, hogy valahol ingyenes, valahol nem? Tagja vagyok face-n egy naga, ismertebb csoportnak a témával kapcsolatban, onnan tudtam meg, hogy más is fizet/fizetett ezekért, mint a katonatiszt.. :/
2019. máj. 23. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!