Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változó korban lévő nőkhöz...

Változó korban lévő nőkhöz szólok! Vannak alvásproblémáitok? Tényleg a hormonok tudnak dúrva álmatlanságot okozni? Én már teljesen ki vagyok készülve, altatóval tudok csak aludni.

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Én messze vagyok a változókortól még, de bizony a hormonok tudnak durva dolgokat csinálni. Ha leesik az ösztrogénszintem a ciklosum során, akkor minden menopauzás tünetet produkálok. 3-4 óra hőhullámos szenvedés után tudok csak elaludni, de aztán 1 órán belül már arra kelek, hogy csurom víz mindenem és megfagyok. Nem is tudok ilyenkor ruhában aludni, mert pár percen belül teljesen elázik a pizsammám és remegek. Ha épp nincs hőhullám, akkor meg megmagyarázhatatlan hányingerem van, ami miatt egész éjjel nem alszom. Ez 13-14 éves korom óta így van.


Sajnálom, hogy ezt át kell élned. De nyugtasson a tudat, hogy valószínűleg pár év múlva elmúlik. Anyósom kb. 3-4 évig szenvedett vele, nem szedett rá gyógyszert. Most már évek óta semmi baja.

2019. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást. Nagyon kedves vagy.
2019. máj. 24. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, vannak, és a változókor hozta meg. Semmivel nem tudom kezelni, heti egyszer muszáj vagyok altatót szedni, mert én is kimerülök. Viszont nem szeretnék rászokni
2019. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos, én már 7 hónapja szedem..
2019. máj. 27. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!