Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez még a normális kategória...

Ez még a normális kategória vagy keressek fel egy orvost?

Figyelt kérdés

A ciklusom hossza változó, van, hogy 34 napos, van, hogy 38. Volt egy időszak, amikor 5 alkalommal 37-39 nap közé esett a ciklus hossza, utána 34, 33, 34, 36 és 33 naposak voltak a legutóbbi ciklusaim. A vérzés hossza átlagban 8 nap. 18 éves vagyok, szűz vagyok még, kicsivel több mint 4 éve van már meg. Anyukám azt mondta, hogy neki egészen a születésemig nem állt be rendszeresre a menzesze, tehát elvileg ez nekem sem lehetne probléma. Kicsit utánaolvastam a múltkor azonban a dolgoknak és az olvasottak alapján a 38 napos ciklusokat már nem tartom feltétlen normálisnak, de őszintén fogalmam sincs, hogy ez valóban "rossz-e".

Segítsetek kérlek, ti mit gondoltok, keressek fel egy orvost ezzel? Más problémám egyébként nincs, aktívan sportolok (versenyszinten), ebből adódóan vékony és izmos vagyok, étkezési problémáim sincsenek.



2019. máj. 28. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem össze vissza jött meg nagyon sokáig, volt, hogy 1 hónapig is véreztem. Nem tudom megszámolni, hány nőgyógyásznál jártam már. Voltam magán nőgyógyász-endokrinológusnál is. Mindig az volt a javaslat, hogy szedjek fogamzásgátlót. Én ezt semmiképp sem akartam, nem is akarok továbbra sem. Mostanra talán beállt, de még így se a nagykönyves 28 napos, de legalább megjön. Szóval szerintem fölösleges ezért elmenned. Minden hónapban megvan. Azt fogják rá mndani, hogy még nem állt be. Persze szűrésre azért járj el. De szerintem csak időpocséklás elmenni, nem csinálnak semmit csak rádtukmálják a fogamzásgátlót.
2019. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez egy rendszeresnek mondható ciklus. Ugye te sem gondolod, hogy csak akkor nevezhető pontosnak egy ciklus, ha pl mindig 35 napra jön meg? Ez nem így működik. A fenti ciklus rendszeres, normális.
2019. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nekem van hogy egy hónap is kimarad (egészséges vagyok), szóval ne parázz, ennyit késhet, ha nincs más tüneted akkor nyugodj meg
2019. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 30. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!